MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

 


Ikdienas ticējumi


Ikdienas dzīvē pastāv daudz un dažādi ticējumi, kas saistīti ar māju, mājas darbiem. Nez kā radušies šie ticējumi? 
Agrākajos laikos bija pieņemts, ka pārvācoties dzīvot uz jaunu vietu, mājā vai dzīvojamā istabā kā pirmo ielaida kaķi. Senči ticēja, ka mājas gariņš visvairāk pieķeras vai arī visvairāk ienīst to iemītnieku, kurš pirmais ienāk jaunajā dzīve vietā. Pats cilvēks baidījās iet pirmais, lai mājas gariņš "neuzgāztu" viņam savas dusmas. Toties kaķis tiek uzskatīts par tādu dzīvnieku, kurš izjūt negatīvās enerģijas un prot labi kontaktēties, "sarunāt"  ar "tās puses" iemītniekiem.  Kaķis ir arī no tiem dzīvniekiem, kurš labi jūtas negatīvās enerģētiskās vietās, kur cilvēkam nav labi ilgstoši uzturēties.  Ielaižot kaķi tukšā istabā ir jāvēro, kur viņš noliekas gulēt. Šajā vietā ir labāk nenovietot gultu.  
Netīšām izbērt sāli - uz strīdu. Šis ticējums visdrīzāk radies tāpēc, ka agrākajos laikos sāls bija ļoti dārgs un deficīta prece. Gluži saprotams, ka, ja nabadzīgā ģimenē kādam izbira sāls, strīds bija neizbēgams. Toties, ja netīšām apgāzās sāls trauciņš, tad jāņem trīs šķipsniņas izbirušā sāls un jāmet pār kreiso plce. Tas ir kā ziedojums Mājas gariņam, kurš sekoja, lai mājās nebūtu strīdu. 
Par to, ka nedrīkst mājās turēt ieplīsušus traukus laikam zina visi. Tas ir tāpēc, ka katram traukam ir savs enerģētiskais lauks. Ja trauks ieplīst, tad ir sabojājies to enerģētiskais lauks. Ēdot no šāda trauka, cilvēks pats sev var "piesaukt" slimību. 
Vēl briesmīgāks ticējums ir par spoguļa saplīšanu. Ja spogulis saplīst pavisam, tad sasitēju gaida liela nelaime. Ļoti iespējams, ka šis ticējums ir radies līdzīgi kā par sāli. Tajos tālajos laikos, kad tika izdomāti pirmie spoguļi, tie bija ļoti dārgi. Saimniekam vajadzēja šķirties no milzīgas naudas, lai iegādātos spoguli. Ja šādu spoguli netīšām saplēsa, tad... tas noteikti nebija laimes gadījums.  Tiek arī uzskatīts, ka spogulis spēj atspoguļot viņpasaules dzīvi. Ja spogulī ir kāds plīsums vai plaisa, tad pa šo bojājumu var iekļūt nelūgti viesi no tās pasaules. Tāpēc, ieplēstus spoguļus ir labāk neturēt mājās, tos vajag steidzami izmest. 
  Vairāki ticējumi ir saistīti ar mājas uzkopšanu. Senatnē tika uzskatīts, ka saslaucītos netīrumus nedrīkst mest turpat pie sliekšņa, uz tiem kāds nelabvēlis varēja izdarīt nolādējumu vai noskaudumu. Pareizāk ir saslaucītos netīrumus iemest plītī un sadedzināt, vai bērt atsevišķā atkritumu spainī, kuru iztukšo iepriekš izraktā bedrē un bedri aizber ciet.  Ir ieteikums no mājas nenest atkritumus vēlu vakarā, pēc saules rieta, bet to izdarīt dienas laikā - naudas nebūs. Par naudas trūkumu ir mūdienīgs uzskats, bet senatnē ticēja, ka vēlos vakaros katru māju apmeklēja gaišie spēki. Ja pa dienu nebūs iznesti atkritumi, tad gaišie spēki mājās ieraudzīs nekārtību,  atkritumu kaudzes un nākošajā reizē nemaz negribēs apciemot šo māju. Līdz ar to mājai zudīs labo spēku svētība.  
Slota
ir jānovieto ar kātu uz leju. Pretējā gadījumā slotas astri uzsūks negatīvo enerģiju, kas nāk no zemes negatīvajiem spēkiem. Bet kopjot telpas, ar slotas palīdzību šī negatīvā enerģija var tikt izmētāta pa visām telpām. Pārvācoties dzīvot uz citu vietu, slota ir obligāti jāņem līdzi. 
Nedrīkst
uzkopt māju uzreiz pēc laba, sirsnīga ciemiņa apciemojuma. Reizē ar mājas kopšanu tiks iztīrīta labā enerģija, ko mājā atstājis jaukais ciemiņš. Toties, ja māju apmeklējis nepatīkams viesis, pēc iespējas ātrāk sakopiet, izmazgājiet māju, lai ciemiņa negatīvā enerģija ātrāk izzūd un lai šim ciemiņam vairs īsti nebūtu vēlmes jums apciemot vēlreiz.
Komentāri (0)  |  2011-05-20 22:07  |  Skatīts: 3189x         Ieteikt draugiem
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ