MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

 


Nora Ikstena "Mātes piens".


    Noras Ikstenas romāns “Mātes piens” aptver laika posmu no Otrā pasaules kara beigām un vēsta par triju paaudžu sieviešu likteņiem, bet vēstījuma centrā ir 20. gadsimta 70. un 80. gadi. Visu romāna tekstu caurauž atteikšanās – no vīra un tēva, no sapņiem un iecerēm, no darba un uzskatiem, no draugiem un tiem, kurus mīlam. Šajā visu paaudžu sieviešu sāpju ceļā ļoti spēcīgs ir piedošanas motīvs. Tas kopš mazotnes ir nepārtraukts uzdevums meitai, lai turētu pie dzīvības māti, kura apzināti viņai liegusi savu pienu, lai neļautu mantot savas sāpes un izmisumu.
...
Komentāri (0)  |  2015-11-20 19:02  |  Skatīts: 768x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Daina Avotiņa “Mani spēka pīlāri”


   Dzejniece un prozaiķe Daina Avotiņa (1926) pieder tiem latviešu autoriem, kas bijuši pastāvīgi klātesoši visos 20. gadsimta otrās puses Latvijas literārajos procesos. Rakstnieces pūrā ir desmit dzejoļu krājumu, gandrīz divi desmiti romānu, vairāki ceļojumu apraksti, kā arī neskaitāmi atdzejojumi un tulkojumi no lietuviešu un krievu valodas, turklāt rakstniece arī aktīvi darbojusies Latvijas un Lietuvas kultūras sakaru veicināšanā. 
...
Komentāri (0)  |  2015-11-13 18:43  |  Skatīts: 777x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Nīna George "Lavandu istaba"


    Man patika šī grāmata ar savu smeldzīgo stāstu, bet pats galvenais, ka tajā liela vieta ierādīta grāmatām, to lasīšanai atbilstoši tā brīža noskaņojumam... Grāmatas - zāles dvēselei... Priecājos, ka izlasīju.

...
Komentāri (0)  |  2015-11-03 02:29  |  Skatīts: 831x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Jurga Adomo "ES+ZB=ES".


    Ar ko šī grāmata uzrunā? Ar to, ka tas ir patiess stāsts. Ja protat lietuviešu valodu, varat iemest aci arī blogā - www.jurgaadomo.com, kura izveide grāmatā tiek pieminēta un izskaidrota.

...
Komentāri (0)  |  2015-08-18 20:44  |  Skatīts: 638x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Līga Blaua "Harijs Spanovskis. Nekas jau nebeidzas... ."


    Līgas Blauas grāmatas allaž veidotas pirmās personas vēstījumā. Tāds ir viņas veikums gan par Viju Artmani un Džemmu Skulmi, gan Jāni Paukštello un Maiju Tabaku. Šis gadījums ir atšķirīgs. Stāsta Līga Blaua: "Haris vēl bija jauns: priekšā daudz lomu, dziesmu, gadu... Ja viņš pats būtu ierosinājis grāmatas tapšanu, ar laiku to ļoti labprāt būtu arī rakstījusi. Bet šoreiz situācija bija cita. Sākumā šaubījos, vai man tas izdosies. Un tad ideju par grāmatu ierosināja Inta, sakot, ka dēlam tad nebūšot laika ļauties drūmām domām. Harijs šai domai pieķērās: viņš to gribēja! Turklāt viņš pats līdz pēdējam bija pārliecināts, ka izķepurosies... Viņš man lietišķi teica: "Tad nu tā! Grāmatas koncepts būs šāds: vispirms - par lomām, tad - par dziesmām, bet par dzīvi tāpat jau visi visu zina. Tu varētu tur ieviest skaidrību, uzrakstot, kā patiesībā bijis!""
...
Komentāri (0)  |  2015-08-06 23:04  |  Skatīts: 830x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Saule. Pasaule


    Šī pasakainā grāmata aizraus tevi pārdomu pilnā ceļojumā no sevis caur sevi pie vēl vairāk sevis. Raitā un lakoniskā valodā te ir pateikts pats svarīgākais, kā veidot pasauli, kurā tu vēlies dzīvot. Kopā ar burvīgiem bērnu zīmējumiem grāmata pārtop brīnumainā mākslas darbā - Indigo bērnu manifestā, tas dziedē un iedvesmo. 
...
Komentāri (0)  |  2015-07-13 00:11  |  Skatīts: 1361x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Dens Milmens "Mierpilnā karotāja ceļš"


   Grāmatas nosaukums mani mazliet maldināja, bet saturs ieinteresēja. Priecājos, ka izlasīju.
-----------------

“Karotāji – tā mēs sevi saucam. Mēs cīnāmies par spožu tikumu, par augstiem mērķiem, par dziļu gudrību, tāpēc saucam sevi par karotājiem.”
...
Komentāri (0)  |  2015-07-09 19:37  |  Skatīts: 837x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Šrī Činmojs "Prieka spārni"


 Šajā grāmatā jūs iepazīsiet dziļu, patiesu un vienkāršu skatījumu uz meditāciju un garīgās pilnveidošanās pamatvērtībām – mīlestību, līdzcietību, iekšējo mieru, patiesumu, piedošanu, prieku, pacietību, atklājot to, cik praktiski nozīmīgas tās ir mūsdienu cilvēka un sabiedrības dzīvē. Tā iedvesmos jūs nebūt vienaldzīgam pret sevi, savu dzīvi un pasauli, vienmēr tiekties pēc izaugsmes un atbalstīt savu tautu un cilvēci to tīrākajos un patiesākajos centienos.
...
Komentāri (0)  |  2015-06-25 23:02  |  Skatīts: 1039x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Lūsinda Railija “Meitene uz kraujas”


  Autores Lūsindas Railijas grāmatas ir mūsu bibliotēkas lasītāju iecienītāko vidū, tādēļ brīdi, kad gribējās palasīt kaut aizraujošu, izvēlējos šo grāmatu. Man patika.
...
Komentāri (0)  |  2015-04-14 19:24  |  Skatīts: 922x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Izabella Losada „Izabellas ceļš uz paradīzi”


     Restartē dzīvi!
Noskaidro, kur un kā gribi dzīvot, kas tev ir svarīgi un kas nav, ko tu vari saprast un ko nevari.
Uzzini, kad kaut kas ir jādara un kad nekādā gadījumā nevajag neko darīt, bet vienkārši būt.
...
Komentāri (0)  |  2015-04-07 15:46  |  Skatīts: 869x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.