MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

 


Pavasara tīrīšana un attīrīšanās


Pavasaris ir laiks, kas tradicionāli saistās ne tikai ar atjaunošanos un jaunu sākumu, bet arī ar atbrīvošanos no visa vecā, bez kā jauns sākums nav iespējams. Cilvēki ir spējīgi pievērsties tikai noteiktam skaitam lietu un pasākumu, arī mūsu laiks nav bezgalīgs, tāpēc ir ļoti svarīgi atbrīvoties no tā, kas mums jau ir kļuvis par slogu. Tam traucē tas, ka mēs bieži vien nemaz nejūtam, ka nesam sev līdzi dzirnakmeni, vai arī sākam uzskatīt to par skaistu kaklarotu un pieķeramies no visas sirds.

Viens no paņēmieniem, kā strādāt ar šo problēmu, kas lielākā vai mazākā mērā piemīt visiem cilvēkiem, ir savas dzīves telpas enerģētiska un fiziska sakārtošana un attīrīšana. Pastāv spēcīga saikne starp vietu, kurā dzīvo cilvēks, un viņa dzīvi. Nav nemaz strikti jāpievēršas ķīniešu Fen-šui, lai izjustu šo saikni, arī latviešu tradīcijās pastāv ne mazums norāžu, ka mājoklis un tā kārtība ietekmē pašu cilvēku.

Pavasaris ir laiks, kurā veikt šo attīrīšanos ir visvieglāk, it sevišķi, ja to dara laikā vēl pirms Pavasara saulgriežiem. Meteņi jeb sveču diena, ko daudzi vikāņi pazīst arī kā svētkus Imbolc, iezīmē to, ka jau pamanāmi sāk atgriezties gaisma, vakari kļūst garāki un no rītiem ir vieglāk pamosties, jo jau agrāk lēc saule. Šis ir laiks, kad būtu jāsāk izjust pieaugošās gaismas attīrošais spēks un jāplāno pavasara tīrīšana. Marta sākums, kad jau ir pirmie lielie atkušņi, ir īstais laiks, lai sāktu ar to nodarboties pavisam nopietni. Ļoti svarīgi ir sākt tīrīšanu jau pirms Lieldienām – Pavasara saulstāvjiem, jo tieši pirms šiem svētkiem notiek attīrošās enerģijas kulminācija. Tiek uzskatīts, ka vissvarīgākā daļa šajā pasākumā ir logu mazgāšana – kā nekā tās ir mūsu acis uz ārpasauli un tieši caur logiem mūsu mājas sasniedz saules gaisma. To noteikti vajadzētu izdarīt pirms saulstāvjiem, lai atdzimstošās saules spēks iekļūtu mūsu mājās un dvēselēs ar pilnu spēku.

Kad tas ir paveikts un Lieldienas pavadītas, var ķerties pie tīrīšanas jau ar pilnu sparu, jo vai nu jau ir daļēji nokusis vai sāk kust sniegs un ir iespējams attīrīt arī piemājas teritoriju un pavadīt vairāk laika svaigā gaisā. Galvenajiem tīrīšanas darbiem būtu jābūt pabeigtiem līdz Balteinam, ko latvieši pazīst kā Ūsiņus un svin attiecīgi vai nu pirmajā vai sestajā maijā. Tas ir Gaišā gada sākums, kad saules enerģija jau pamazām tuvojas augstākajam punktam un visam jau jābūt kārtībā, kad sākas lielais aktivitātes laiks.

Izvērtējot darāmo darbu sarakstu, ir jāņem vērā mērķi, ko vēlamies panākt. Ja cilvēks nejūt pilnīgi nekādas problēmas savā dzīvē, tad tam, lai aktivizētu pavasara enerģiju, pietiek ar jebkādu ārpuskārtas tīrīšanu, piemēram, to pašu logu mazgāšanu un vēl pāris darbiņiem. Tomēr, ja cilvēks vēlas panākt kādas pārmaiņas savā dzīvē, arī konkrētās jomās, tad ir vajadzīga plānošana. Šajā ziņā pavasara tīrīšanas maģijā nav ekā sarežģīta – logi, tās ir acis uz pasauli, saskarsmes punkts, tas, kā mēs redzam pasauli, tas, ko mēs ielaižam savā pasaulē un tas, ko mēs arī starojam apkārtnē. Visi var iedomāties sajūtu, kāda ir diennakts tumšajā pusē, ejot gar kādu māju, redzēt, ka ģimene priecīgi klāj vakariņu galdu, vai ka mīļotie apsēdušies pie svecēm rotāta galda, vai gluži pretēji, ka māte rāj niķīgus bērnus un tēvs sabozies lasa avīzi. Pat, ja ir aizvilkti vizbiezākie aizkari, enerģija caur logiem tomēr plūst un ietekmē apkārtējo pasauli, tāpēc logi ir abpusējas enerģijas apmaiņas punkts. Ja vēlamies, lai šī enerģija būtu tīra, logi ir jāatīra vismaz pavasarī.

Ja cilvēks vēlas atrast pats savus zemūdens akmeņus vai sākt dzīvē kaut ko jaunu, tad viņam ir jāpameklē tādi nostūrīši mājās, ko viņš pat varbūt nekad nav speciāli tīrījis, vai darīts tas ir ļoti reti. Pat viskārtīgākajā mājā, kurā nedzīvo gluži pedantiski cilvēki, ir nostūrīši, kas neiekļaujas ikdienas uzkopšanas grafikā. Visi cilvēki parasti virtuvē tīra galda virsmas, mazgā izlietni, grīdu, plīti un daudzus citus priekšmetus, bet tomēr aizmirst, ka ir tāda ventilācijas lūciņa, kuras centimetru platā maliņa tomēr apaug un apaug ar putekļiem, jo no lejas tā nemaz nav redzama. Kā vēsta folklorizējies izteiciens – lai iegūtu to, kas tev nekad nav bijis, ir jādara tas, ko tu nekad neesi darījis. Katrā mājā ir kaut kas, ko vēl nav ienācis prātā notīrīt. Arī cepeškrāsns ne vienmēr ir tā pati tīrākā vieta, taču tā simbolizē mājokļa uguns elementu (ja tajā nav malkas krāsns), un atbīdot jebkādas mēbeles, ja to nedara ikdienā, tur tomēr kaut kas iztīrāms atrodas.

Īpaši svarīga ir šī atbīdīšana un pārvietošana cilvēkiem, kam šķiet, ka dzīvē ienākusi rutīna un nav nekā jauna, ka viss notiek kā gadiem jau ir noticis. Mēbeļu atbīdīšana, it sevišķi pašu monumentālāko mēbeļu pārvietošana, lai iztīrītu zem tām, ļoti spēcīgi iekustina mājokļa enerģētiku. Vēl labāk der mēbeles vispār novietot atpakaļ citās vietās. Tas liek atbrīvoties no iegūtā automātisma, kad rokas un kājas pašas jau darbojas pareizajā virzienā, jo tur vienmēr ir stāvējis telefons, bet šeit – grāmatu skapis. Tiek pat uzskatīts, ka mirklis, kurā cilvēks attopas pienācis pie pierastās vietas paņemt salvešu paciņu, saprot, ka tagad šeit stāv drēbju skapis, ir īpaši enerģētisks un var nest atklāsmi, jo cilvēks ir uz brīdi attapies no ikdienas automātisma. Interneta dzīlēs pat klejo stāsts, ka reiz kāds vīrs, kurš bija nolicis spoguli vietā, kur citkārt atradās dators, esot pie tā piegājis, paskatījies sev acīs un piedzīvojis apskaidrību. Neviens nevar zināt, cik patiess ir šis stāsts, bet jebkurā gadījumā šāds notikums būtu interesants katram cilvēkam, kas ieklausās pasaules zīmju valodā.

Lai iegūtu lielāku skaidrību un uzlabotu sastāvējušos, vecā gada enerģiju, mājokli tīra arī enerģētiski, bet vislabāk darbojas abi līmeņi apvienojumā – gan ēteriskais, gan fiziskais. Labs paņēmiens ir pievienot mazgājamajam ūdenim sāli un apvārdotu ūdeni, kā arī izkvēpināt mājvietu ar kadiķi vai speciālām dūmu rīkstēm. Labi der arī ēteriskās eļļas, ko iejauc ūdenī, sakrata, un ar pulverizatoru izsmidzina uz visām virsmām, sevišķi tām, kas ikdienā nav pieejamas – zem mēbelēm, stūros, visos sienas skapjos un pieliekamajos. Bet enerģētiskā tīrīšana jau ir cits, plašāks stāsts. Galvenais ir apzināties to, ka enerģētiski un fiziski tīra māja ir labvēlīgāka dzīvošanai un tās kārtošanu var padarīt par procesu, kas attīra un sakārto arī pašu cilvēku, dodot iespēju izmantot pavasara enerģiju pozitīvām pārmaiņām.

Avots:https://www.wicca.lv/tirisana-un-attirisanas/

Komentāri (0)  |  2013-03-15 17:40  |  Skatīts: 1879x         Ieteikt draugiem
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ