MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

 


Ineta Meimane "Nepalikt vienai tumsā. Nora Bumbiere"


           “Rakstot grāmatu, manī cīnīsies divas emocijas – vēlēšanās palikt pa gabalu, jo jebkas, ko uzzināšu, nespēs mazināt manu cieņu un apbrīnu pret Noru Bumbieri. No otras puses: gribu zināt viņas dzīvi ar visām kaislībām un trūkumiem. Gribu zināt, kas viņu mīlējis un kuru mīlējusi viņa, lai vēl dziļāk pieņemtu viņu kā cilvēku. Es gribu viņu pilnīgu,” grāmatas ievadā raksta Ineta Meimane. Atmiņu portretā līdzās dziedātājai Norai Bumbierei viņas zvaigžņu stundas laikā un norietā dalījušies tuvinieki, draugi, skatuves kolēģi. Pirmoreiz uzrunāts Noras Bumbieres trešais vīrs mūziķis Valērijs Beļinovs.

Atmiņu portrets, jaunas lappuses senā manuskriptā – turpinājums stāstam par fenomenu latviešu mūzikā – Noru Bumbieri. Daudzi to sauc par neērtu patiesību, citi par tīrradņa talantu padomju estrādes postošajā īstenībā. Autore žurnāliste Ineta Meimane piedāvā savu versiju, kas balstīta uz sarunām, tapušām 2002. un 2018. gadā, bet pārējais jau ir lasītāja ziņā – moralizēt, liekuļot, vai saprast. Pirmo reizi īpaši šim grāmatas izdevumam radīts iespējami pilnīgs Noras Bumbieres ierakstu apkopojums, ko veidojusi muzikoloģe Daiga Mazvērsīte. Sarakstā apkopoti gan izdotie, gan tikai arhīvos palikušie ieraksti.

------------------

Paldies autorei par grāmatu! Noras Bumbieres balss ir manas jaunības laiks... Pēc grāmatas izlasīšanas atkal klausījos viņas iedziedātās dziesmas...

Mēs esam tādi, kādi esam un ne citiem mūs sodīt vai pelt! Iesaku izlasīt un padomāt!

Komentāri (0)  |  2018-11-06 17:34  |  Skatīts: 491x         Ieteikt draugiem

Atpakaļ