MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

 


Sveču maģija: kā būt saskaņā ar uguns stihiju un spēka zīmēm?


Svece – dekors vai domāta dedzināšanai?

 

Saulstāvji bez svecēm nav iedomājami – tas ir laiks, kad mājās sarodas visdažādākās sveces un svecītes: no baznīcas atnestās, iedāvinātās un pašu lietās, ar nolūku pirktās un nejauši loterijā laimētās, ķīniešu gada dzīvnieku, rūķīšus, eņģelīšus atveidojošās. Pēdējā laikā aizvien biežāk – arī ar baltu spēka zīmēm, rūnām vai taro simboliem rotātas. Īpašas un maģiskas. Kā ar tām apieties?

...
Komentāri (0)  |  2017-12-13 17:19  |  Skatīts: 1503x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Degošas sveces maģija


Piespraudiet pie sienas zemāk minētos noslēpumus, lai nekad tos neaizmirstu un vienmēr būtu iespēja izmantot sveces maģiskās spējas.

1. Ja cilvēka dzīvē viss ir kārtībā, viņa uzliktā svece deg ar taisnu augstu liesmu, neveidojot nekādus notecējumus.

...
Komentāri (0)  |  2017-10-30 16:11  |  Skatīts: 1453x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Sveces nozīmīgums 4.


Ko var pagatavot no bišu vaska?

Biškopības veikalos nopērkamas no bišu vaska izgatavotas plāksnes, kuras ir viegli lokāmas un bez grūtībām sagriežamas ar šķērēm. Līdzās vaska plāksnēm tiek pārdotas arī speciālas aukliņas daktīm. Izmantojot šos materiālus, var pagatavot sveces. Var sveces liet arī no vaska.
...
Komentāri (0)  |  2013-09-01 02:13  |  Skatīts: 1650x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Sveces nozīmīgums 3.


Kāpēc dedzināt sveci?

Uguns vienmēr tika uztverta, kā kaut kas svēts un maģiski netverams. Sveces iededzam, lai radītu to īpašo, mierpilno sajūtu, ko sniedz dzīvas uguns dvēsele. Sveču vasks ir ideāls informācijas nesējs, kas rituālu un meditāciju laikā spēj atgriezties pagātnes notikumos un arī ielūkoties nākotnē.
...
Komentāri (0)  |  2013-09-01 02:11  |  Skatīts: 2439x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Sveces nozīmīgums 2.


Sveces latviešu tradīcijās

Senos laikos nekādu apgaismošanas ierīču nebija. Daudzi darbi, kā lopu kopšana, dzirdīšana un barošana ziemā noritēja tumsā. Rijas apgaismoja krāsns bedres, bet šķūņos rīkoja īpašus ceplīšus uz akmens mūra pamata. Šeit kūra nelielu uguni un dedzināja smalku sveķu malciņu. Apstākļi uzlabojās, kad radās ideja par sveču liešanu. Istabās skalu gaismu nomainīja sveces.
...
Komentāri (0)  |  2013-09-01 02:08  |  Skatīts: 5723x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Sveces nozīmīgums 1.


Senatnē, kad cilvēks vēl neprata iegūt uguni, to ieguva dabā – pēc zibens spēriena, dabas stihijā, piemēram, meža ugunsgrēkā. Prasme iegūt uguni ir viena no pazīmēm, kas liecina par cilvēka evolūciju. Daudzu pasaules tautu mītos par uguni centrālais sižets vēstī, ka cilvēkiem uguni ir atnesis kāds debesu dievs vai putns. Līdzības ir saskatāmas arī latviešu teikās, pasakās, ticējumos un tradīcijās.
...
Komentāri (0)  |  2013-09-01 02:06  |  Skatīts: 1606x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Svecēm ir maģiska daba


Pietiek tikai vienu sveci dienā izdedzināt, lai istabas gaiss būtu kaut cik uzlabots un attīrīts.

Pareizā dedzināšana
-Lai svece labāk nodegtu, degšanas laikā nolej lieko, izkusušo vasku.
...
Komentāri (0)  |  2013-01-31 00:31  |  Skatīts: 1780x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Sveču maģija jeb liesmas pārdabiskais spēks


Svece ir gaismas elements, ko lieto gan ikdienā, gan dažādu svētku, ceremoniju un rituālu laikā. Svece ir gaismas un siltuma simbols. Tā ir arī dekoratīvs elements, kas palīdz telpā radīt svētku un omulīgu gaisotni.

Svece kā interjera elements

Nez vai mūsdienās var atrast māju, kurā nebūtu nevienas sveces. Pat ja cilvēks to nelieto kā dekoratīvo elementu ne ikdienā, ne svētku reizēs, vismaz viena svece ir nepieciešama, ja mājās pazūd elektrība. Tomēr lielākoties cilvēki sveces pērk, lai radītu telpā mājīgāku, romantiskāku noskaņojumu. Liesmojoša svece izplata ne tikai siltumu, bet arī raisa cilvēkos patīkamas emocijas. Svece izplata patīkamu smaržu, īpaši, ja ir aromatizēta vai gatavota no dabiskā bišu vaska. Sevišķi tumšajos rudens vakaros tā vien gribas uzvārīt aromātisku tēju, palīst zem siltas segas un, raugoties svecītes liesmiņā, pārcilāt aizvadītās dienas notikumus, pasapņot par nākotni vai vienkārši atslābināties, ne par ko nedomājot. 
...
Komentāri (0)  |  2013-01-31 00:25  |  Skatīts: 8658x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Rituāli ar svecēm


Rituāli ar svecēm (daži varianti ierosmei)
 
Atbrīvošanās no enerģētiska kaitējuma
...
Komentāri (0)  |  2013-01-31 00:00  |  Skatīts: 3642x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Sveces liesmiņas maģiskā enerģija


Uguns vienmēr ticis uztverts kā kaut kas svēts un maģisks. Mēs kurinām ugunskurus Jāņos, dedzinām sveces rudens tumšajā laikā, Adventes laikā un Ziemassvētku eglītē, omulīgi ieritināmies pie kamīna, pat vissirsnīgākās sarunas raisās pie iedegtas sveces. Ugunij, pat tādā mazā sveces liesmiņā, nenoliedzami piemīt burvīga maģija. Uzzini vairāk par sveces maģisko spēku - kāpēc ir ieteicams dedzināt sveces un kā pareizi izmantot sveces sniegto enerģiju.
...
Komentāri (0)  |  2013-01-30 17:23  |  Skatīts: 2263x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.