MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

 


1. Minimums par izvēli


Visu patieso garīgo skolotāju galvenais vēstījums - IZMAINĪT SAVU DZĪVI VAR VISI, tātad vari arī tu (ja gribi, protams) ! 

Ko tad nepieciešams darīt, lai izmainītu savu dzīvi? 
Alberts Einšteins ir teicis: "Neprāts ir tas, ka tu turpini darīt to pašu, taču sagaidīt gribi citu rezultātu". Ja tu gribi, lai tava dzīve izmainītos, tad tev vajadzēs kaut ko izmainīt. Ja tu turpināsi darīt to pašu, tad kā tava dzīve var izmainīties pati par sevi?" 
Attieksmē pret dzīvi ir divas pieejas. Ir cilvēku vairākums, kas turpina darīt to pašu, pastāvīgi sapņojot, ka vienreiz taču veiksme, liktenis, burvestība vai dievišķā iejaukšanās izmainīs viņu dzīvi. Vēl ir arī cilvēku mazākums, kas apzinās, ka viņu dzīvei ir jāmainās, tāpēc viņi aktīvi darbojas, lai izsauktu šīs izmaiņas. Viņi izmaina to, kas ir viņu spēkos izmainīt. 
Tagad par lietām, kuras cilvēku vairākums nezina. Vienkāršots izklāsts par sarežgītiem ar bezgalību saistītiem procesiem. 
Ikvienam uz Zemes dzīvojošajam cilvēkam ir piemērojams Mūžīgais likums: "Tu nevari izmainīt savu dzīvi, neizmainot sevi". Tātad, lai izmainītu ārējo situāciju, tev jābūt gatavam izmainīt savu iekšējo situāciju. Tev nepieciešams paskatīties spogulī. Tev jābūt gatavam atrast un izņemt baļķi no savas paša acs. Tev pašam ir jāizdara izvēle, lai izmainītu esošo situāciju. Izaugsmi ir jāstāda augstāk par komfortu. Dzīve jāvērtē augstāk par nāvi. Dzīve vienmēr ir pastāvīgu izvēļu virtene, tu nevarēsi nekur aiziet no atbildības izdarīt izvēli. Tu vari izbeigt pieņemt lēmumus, taču, lai to izdarītu, tev nepieciešams pieņemt arī tādu lēmumu. Tu vari ļaut citiem cilvēkiem vai iestādēm pieņemt lēmumus tavā vietā, taču, lai to izdarītu, tev nepieciešams pieņemt arī tādu lēmumu. Un uzturēt šādu stāvokli tu arī vari tikai turpinot pieņemt lēmumus: "Es pats lēmumus nepieņemu". Taču lēmums, nepieņemt lēmumus padara tevi par garīgi mirušu. Fiziski tu būsi dzīvs, taču tajā pašā laikā tu būsi garīgi miris. Neizdarot izvēli, tu nevari būt garīgi dzīvs, jo dzīve ir nepārtraukta izvēle - tā ir izvēle būt vairāk. Nāve - tā ir izvēle būt mazāk. 
Taču izmaiņām ir jāsākas ar tavu vēlmi izmainīties un risinājums šeit it kā vienkāršs. Tev ir jāgrib šīs izmaiņas tik spēcīgi, lai tu būtu gatavs un arī spētu sasniegt augstāku sapratni par sevi dzīvē, kas izraisītu šīs izmaiņas.
Kas var sekmēt šādu iespēju rašanos? Te var palīdzēt tev pieejamo rīcības variantu zināšanas.

https://gaisma12.lv/literatura.php?f=minimums&nr=1
Komentāri (0)  |  2011-06-13 21:35  |  Skatīts: 3091x         Ieteikt draugiem
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ