MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

 


Aizsardzībai


Dieva krusts  

Tam ir vairāki nosaukumi: zelta, slīpais, arī šķērsu krusts, un tas sastāv no četrām zīmēm: augšējā daļa - Māras zīme, apakšējā - Dieva zīme, abās pusēs sānos - Mēness. Krusta leņķis ir 90 grādu, un stari norāda saules lēkta un rieta virzienu.
Šo zīmi izmanto dzimtas aizsardzībai, jo tai piemīt sargātāja un svētības nesēja nozīme. Dieva krusts spēcīgi iedarbojas uz tumsas spēkiem; ja cilvēkam vai telpai pārmet šo krustu, ļaunums vājinās atkāpjas pavisam.
To, ka slīpais krusts domāts aizsardzībai, netieši apliecina daina:

Šķību, greizu tiltu taisu,
Raganām pāri skriet,
Lai tās savu kaklu lauž,
Pirmajā skrējienā.

Un vēl viena daina:

Šķērsu stigas, paceliņi,
Šķērsu zvaigznes debesīs,
Ar Dieviņa palīdzību
Visam varu cauri iet.

Šī daina domāta veiksmīga ceļa vai darbības uzsākšanai. Dieva krustu var pārmest, izejot no mājas, lai ceļš tīrs. Var arī nēsāt kabatā rakstu ar Dieva krustu, tas aizsargā. Uzzīmētai zīmei ir savas priekšrocības, jo papildus pozitīvi iespaido arī krāsu spēks. Šo zīmi var uzmest bērnam, mašīnai, mājai, arī sevi nedrīkst aizmirst, sakot: "Dieviņ, sargā mani! Man ir Dieva padoms, palīdzība un svētība". Vēl var teikt: "Tā, tā, tikai tā!" Vislabāk, ja Dieva krustu uzliek no visām pusēm, tad veidojas aizsargājošs režģis. Vakarā meditējot tas jāmazgā nost, jo no rīta nevar netīrai miesai uzvilkt tīru kreklu.

(Avots - žurnāls "Taka", augusts, 2011.)

Komentāri (0)  |  2011-08-03 21:52  |  Skatīts: 3652x         Ieteikt draugiem
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ