MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

 


Koku enerģētiskais raksturojums


Ozols
Enerģiju dodošais
Ozols ir mūsu galvenais koks, Pērkontēva koks, vieds un taisnprātīgs valdnieks, spēcīgs vīrišķās, pozitīvās enerģijas nesējs. No Visuma dzīlēm nes sakrālos likumus. Sākuma princips izpratnei par dzīvi. Pie ozola var doties, ja zināt, ka jūsu mērķi ir cēli un taisnīgi, ja esat uz patiesības un godprātības ceļa, respektējat dabā pastāvošos dievišķos likumus, esat spēcīgs savā garā. Pie ozola iesaka doties vakarā pēc pulksten 21.
Garīgajā un emocionālajā līmenī
Dod spēkus cīņai, palīdz dižu mērķu sasniegšanā. Palīdz izzināt kosmisko kārtību, sakrālos likumus. Var lūgt atbalstu. Palīdz piepildīt to, kas ir likteņa lemts.
Fiziskajā līmenī
Stimulē smadzeņu darbību, nomierina, aktivizē asinsriti, samazina atveseļošanās laiku. Hipertoniķiem ieteicamas pastaigas ozolu birzīs.

Liepa
Enerģiju dodoša
Pie liepas varat doties, kad likteņa pavērsieni un pārbaudījumi liekas par smagu – var iet un bēdas izsūdzēt liepai, viņa sapratīs vienmēr. Liepa ar savu auru it kā samīļo, nomierina. Ne velti tautasdziesmā teikts: «Pie liepiņas pieglaudos, Kā pie savas māmuliņas.» Viņai neeksistē jēdzieni «labs», «ļauns» – atbalstīs visus, jo uzstādījums ir – ar mīļumu var palīdzēt pat viscietākajiem, viskašķīgākajiem un sirdīgākajiem. Pat lapas tai ir sirds formā. Pie liepas iesaka doties gaišajā diennakts laikā, izņemot pusdienas laiku no pulksten 13 līdz 15.
Garīgajā un emocionālajā līmenī
Ozols raupji noskalda nost, pasaka stingri, kā ir jābūt, un tas ne vienmēr ir patīkami, bet liepa pēc tam apņem mīlestībā un maigumā, dod siltumu, kas cīnītājam arī ir vajadzīgs, lai sasniegtu mērķus. Ne velti senāk pie katras lauku mājas auga gan ozols, gan liepa – līdzsvaram.
Fiziskajā līmenī
Palielina organisma vispārējo tonusu, stiprina imunitāti, atbrīvo no noguruma.

Bērzs
Enerģiju dodošais
Bērzam piemīt ļoti spēcīga, taču tajā pašā laikā maiga un viegla enerģētika, vēsa un svaiga. Nekas nav tik spirdzinošs un arī mierinošs, kā zaļā gaisma, kas agrā pavasarī apņem bērzus. Bērzs savā būtībā ir sievišķs, vairāk reaģē nevis uz domām, bet emocionālo stāvokli. Bērzam savā ziņā ir latvieša daba – viņš ir neuzbāzīgs; ja viņam nejautā, viņš neiejaucas liktenī. Īpaši saprot sievietes. Pie bērza iesaka doties agrā rītā vai pirms saulrieta.
Garīgajā un emocionālajā līmenī
Mākslinieku, dzejnieku koks. Māca neskriet ar pieri sienā, bet meklēt pat ne kompromisu, drīzāk – radošu pieeju visām situācijām. Palīdz veidot plastisku pasaules uztveri.
Fiziskajā līmenī
Liek pieplūst dzīvības spēkam, ārstē iesnas un gripu, palīdz koncentrēt uzmanību un spēkus. Labvēlīgi iedarbojas uz limfātisko sistēmu, hormoniem, veicina šūnu augšanu, attīstību, palīdz svara samazināšanā. Var doties pie bērza, ja ilgu laiku nepiesakās bērniņš – viņš ir sieviešu, gaidošo un jauno māmiņu aizgādnis. Neviens koks sievieti nesaprot labāk par bērzu.

Kļava
Enerģiju dodoša
Kļava ir mīlestības un draudzības koks, viņa ir maiga un mīlas pilna, reizēm arī neatkarīga un pat paskarba, un nodevība viņu ļoti sāpina. Tikšanās ar kļavu vienmēr uzlabo noskaņojumu. Pie kļavas vēlams doties no pulksten 7 līdz 10 rītā un – ne ziemā.
Garīgā un emocionālā līmenī
Palīdz atrast īsto pusīti, mīlestību. Tomēr būs negatīva reakcija, ja jutīs, ka tiek nodota mīlestība, draudzība. Palīdzēs sakārtot attiecības darbā un ģimenē. Sniedz dzīvotgribu, cerību, kārtību.
Fiziskā līmenī
Labi palīdz pret nervu spriedzi, agresiju.

Pīlādzis
Enerģiju dodošais (pēc dažām ziņām – ņemošais)
Antena starp mums un dievišķo pasauli. Atbalsta gan tikai patiesos un tīros cilvēkus, nepiedod ļaunumu, garīgā līmeņa pārkāpumus. Enerģija īpašā veidā iedarbojas uz katru cilvēku, tāpēc daudzi, atrodoties zem pīlādža, izjūt diskomfortu. Koks mostas ap desmitiem no rīta, bet visaktīvākais ir dienas vidū, no pulksten 12 līdz 16.
Garīgajā un emocionālajā līmenī
Aizsargā, attīra, grib mūs pievērst labajam. Palīdz atvērt sirds čakras. Kļūdas piedod vien tad, ja tās no sirds tiek nožēlotas.
Fiziskajā līmenī
Attīra organismu no šlakvielām, liekajiem sāļiem. Attīra asinis un zarnu traktu.

Priede
Enerģiju dodoša
Labsirdīgs, bet nedaudz kaprīzs koks. Necieš ļaunumu, ļaunprātību. Pastaiga priežu mežā, īpaši pie jūras, ļoti nomierina; rodas sapratne, ka nav nekas tāds, ar ko nevarētu tikt galā. Pie priedes jādodas laikā no pulksten 6 līdz 21.
Garīgajā un emocionālajā līmenī
Pie priedes vērts doties, kad par daudz emociju, kad ir garīgā krīze un, šķiet, ar problēmām vairs nevar tikt galā. Viņa ar savu neatkarību, cēlumu nes mums mieru, apskaidrību, spēju paskatīties uz problēmām no malas. Priede it kā saka – nelokies kā tārps, netrīci bailēs, ej iztaisnotu muguru, ir augstākas, nopietnākas, cēlākas lietas; esi lepns par to, ka esi uz šīs zemes, ka esi kaut kas tik vērtīgs kā cilvēks. Dāvā harmoniju, miera, brīvības, mīlestības izjūtu.
Fiziskajā līmenī
Attīra sirdi un dvēseli, palīdz tikt galā ar depresiju. Pastiprina organisma vispārējo tonusu un imunitāti, atbrīvo no noguruma, remdē sāpes, sausina gļotādas, atvieglo elpošanu, nomierina sirdi.

Osis
Neitrāla enerģija
Enerģija nav pārāk spēcīga, bet harmonizējoša. Apvieno pretstatus. Palīdz tiem, kas cīnās, bet kam īsti nesanāk. Ar savu sīkstumu māca izturību. «Taisnie var krist septiņas reizes, un septiņas reizes arī ceļas» – šo mācību mums visvairāk sniedz tieši osis. Pie oša var doties jebkurā laikā, izņemot saullēktu un saulrietu, kad mainās sudraba un zelta enerģija jeb bioritms.
Garīgajā un emocionālajā līmenī
Sakārto to, kas jau ir, vajadzīgajā kārtībā, novērš haosu. Aktivizē mentālo ķermeni. Sniedz spēku un domu skaidrību saprast, kas vajadzīgs, kā un ko pareizāk darīt.
Fiziskajā līmenī
Palielina organisma vispārējo tonusu un stiprina imunitāti, palīdz pret nogurumu.

Lazda
Neitrāla enerģija
Pie lazdas jāiet tad, kad jau ir skaidrs rīcības plāns, jo viņa tikai palīdz materializēt domas, nenodalot, kas ir labs un kas var kaitēt. Tāpēc arī problēmu māktam, pie lazdas doties nevajadzētu – sajūtas kļūs smagākas. Pie lazdas vislabāk doties no agra rīta līdz pusdienlaikam.

Apse
Enerģiju ņemošā
Kad piedzīvots par daudz ļaunuma un šīs pasaules zemiskuma, kad skaudība, raizes un ikdienas burzma nomocījušas, tīri labi var līdzēt apse, jo visas iepriekšminētās lietas labai pašsajūtai nu nemaz nav vajadzīgas. Apses «darbs» ir uzņemt un novadīt visas sliktās enerģijas. Tikai pēc tam, kad esat tikuši vaļā no visa liekā un sliktā, ieteicams doties pie enerģiju dodošajiem kokiem. Ejiet pie apses no saullēkta līdz pēcpusdienai, bet neuzturieties ilgāk par 10 minūtēm, citādi viņa paņems arī to, kas jums vajadzīgs. Cilvēkus netur par īpašiem draugiem, jo visvairāk saskaras ar dzīves tumšo pusi.
Garīgajā un emocionālajā līmenī
Attīra no negatīvajām enerģijām, pat no ļaunas acs noskauduma. Piešķir domām skaidrību.
Fiziskajā līmenī
Nomierina prātu, noņem trauksmi, kas traucē saprātīgi spriest.

Vītols
Enerģiju ņemošais
Maigs, smalks, līgans un saudzīgs, romantisks un mīlošs, kas pieķeras saviem draugiem. Savieno ar citām pasaulēm – tas bieži minēts arī pasakās, teikās, kur tieši vītola dobumos ir gan podi ar naudu, gan vārti uz citu dimensiju. Pie vītola var doties jebkurā laikā.
Garīgajā un emocionālajā līmenī
Vītols sakārto astrālo ķermeni, atjauno saikni ar Visumu, piešķir pareģa spējas, intuīciju. Atver acis uz visu daiļo.

Kadiķis
Enerģiju ņemošais
Gaismas koks. Kā pravietis, kas stiprina mūsu saikni ar kosmosu. Palīdzēs visiem. Enerģētiski visspēcīgāk attīra. Vislabāk doties pie viņa tad, kad spīd spoža saule vai mēness.
Garīgajā un emocionālajā līmenī
Sargā no ļauna. Attīra elpošanas orgānus, attīra smalko enerģiju, Visuma tīrākās un smalkākās vibrācijas, stiprina augstākus ķermeņus par mentālo. Atbrīvo no lāstiem, ļaunas acs, atkarībām.
Fiziskajā līmenī
Attīra elpošanas orgānus, palīdz, ja ir problēmas ar artrītu, diabētu, aptaukošanos, audzējiem, iekaisumiem.

Goba un vīksna
Enerģiju ņemošās
Ļoti radniecīgi koki. Goba pēc būtības ir mazliet mierīgāka, vīksna – asāka. Labāk saprot sievietes. Ļoti pieķeras, tāpēc draudzējieties atbildīgi, nesāpiniet un nepametiet! Izstaro viedumu, palīdz pieņemt saprātīgus lēmumus. Goba ir zināšanu koks un informāciju aizvada tālāk cilvēkam viegli uztveramā formā. Var apmeklēt vienalga kurā laikā, bet labāk no pulksten 11 līdz vakaram.

Kastaņa
Enerģiju ņemoša
Pie mums gan pārāk labi nejūtas, tomēr labprāt palīdz «savējiem» – tiem, kas turpat blakus dzīvo. Pati jūt, kura organisma daļa ir slima un kurai vajadzīga palīdzība.
Garīgajā un emocionālajā līmenī
Vēlams ciemos doties pa dienu. Ziedēšanas laikā labi atbrīvo no stresa. Atraisa cilvēka slēptākās spējas, līdzsvaro enerģijas. Vairo skaistumu un materiālo labklājību. Palīdz realizēt sapņus un idejas.
Fiziskajā līmenī
Labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu, atjauno saikni starp dažādām orgānu grupām, palīdz pret apkārtējās vides nelabvēlīgo iedarbību.

Egle
Enerģiju ņemoša
Mazās eglītes ir enerģētiski gaišākas. Lielās ir it kā noslēgta rūgtuma pilnas, ne velti daudzviet minēti «drūmie, tumšie egļu meži». Ir cilvēki, kam piemīt neizskaidrojamas bailes tieši no lielo egļu audzēm, savukārt citi tur jūtas pasargāti un mierīgi – tā ir sava īpaša, noslēgta pasaule. Egles enerģija ir ļoti sena, blīva un lēna, tās klātbūtnē nevajag steigties – drīzāk nodoties pārdomām. Egle sniedz nojausmu par mūžīgo dzīvību.
Garīgajā un emocionālajā līmenī
Egle māca, ka savs laiks ir priecāties un spriņģot un savs laiks jāatvēl arī skumjām – neviens patiess cilvēks bez tām neiztiek. Tomēr, kad esi izskumis, izsērojies, laiks celties, iet un darīt. Egle māca arī pacietību, izturēt bēdas un raizes, kas reizēm pār mums nāk.
Fiziskajā līmenī
Palīdz, ja ir nogurums, depresija, galvassāpes. Ziemā attīra ķermeni no negatīvās enerģijas. Izcili attīra gaisu.
Komentāri (0)  |  2014-11-30 14:18  |  Skatīts: 1291x         Ieteikt draugiem

Atpakaļ