MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

 


Sveces nozīmīgums 3.


Kāpēc dedzināt sveci?

Uguns vienmēr tika uztverta, kā kaut kas svēts un maģiski netverams. Sveces iededzam, lai radītu to īpašo, mierpilno sajūtu, ko sniedz dzīvas uguns dvēsele. Sveču vasks ir ideāls informācijas nesējs, kas rituālu un meditāciju laikā spēj atgriezties pagātnes notikumos un arī ielūkoties nākotnē.
Mēs bieži izmantojam sveci. Tā tik patīkami piepilda telpu ar skaistu, mierīgu gaismu, pastiprina siltuma, mājīguma, miera un harmonijas sajūtu. Svece ir garīgas gaismas simbols un uguns stihijas apvienojums mūsu materiālajā pasaulē,
Viena svecīte, viena maza gaismiņa un tik dažāds pielietojums. Runā, ka sveces gaisma padarot spēcīgākas domas un jūtas. Tā apskaidro neskaidro, neapzināto, nojaušamos sapņus un vēlmes. Ar sveces palīdzību var atbrīvoties no negatīvās enerģijas.
Šādu meditāciju ieteicams atkārtot katru dienu. Tā palīdzēs uzlabot koncentrēšanās spējas, atbrīvoties no depresīvām domām. Noliek sev pretim sveci, atslābina prātu un cieši skatās caur sveces liesmai. Lūkojoties sveces liesmā tik ilgi, rodas sajūta, ka saplūst ar sveci. Zemapziņā jāmēģina piefiksēt, kāda krāsa ir sveces liesmai: zaļa, dzeltena, sarkana… Nomāktā garastāvoklī ieteicams nolikt sev pretim degošu sveci un, raugoties uz to, lūgt, lai tā uzņem sevī visas tavas sliktās emocijas. Dziļi jāieelpo, uz mirkli aizturot elpu un tad ar sparu izelpo, iztēlojies, kā līdz ar izelpu tevi pamet viss negatīvais. No jauna ieelpo attīrīto pozitīvo sveces enerģiju.
Lai noņemtu ļaunu aci, izmanto baznīcas sveci. Paņem rokās trīs sveces un dedzina virs ūdens trauka tā, lai vasks pilētu ūdenī. Līdz ar to ūdenī satek visa negatīvā enerģija. Pēc tam svarīgi ūdeni izliet. Ja vasks, pilēdams ūdenī, sprakšķ un izkusis traukā melns, tas nozīmē, ka cilvēkā sakrājies ļoti daudz negatīvās enerģijas. Bet, ja svece īpaši nesprakšķ, bet vienkārši izdeg, tas liecina, ka cilvēka enerģētiskajā laukā negatīvā ir salīdzinoši maz. Pēc sveces izdegšanas jāatver logs, ļaujot aizplūst visam negatīvajam, kas sakrājies telpā. Ja domā, ka mājā ir daudz negatīvās enerģijas, ik sestdienu katrā no istabām aizdedzina baltu sveci – it sevišķi šim nolūkam derēs baznīcas svece.

Sveces maģija

Svecēm ir maģiska daba. Svece ir garīgās gaismas simbols un uguns stihijas atspoguļojums. Bet nebūs jau tā, ka iededzot sveci visas nelāgās enerģijas, sveces gaismas pārbiedētas, pašas no cilvēka, telpas aizbēgs. Ir jāpieliek pūles – kā ar domu, tā praktisku rīcību.
„Vērot savas domas” varētu saprast kā brīvu domu plūsmas palaišanu, nevienai nepieķeroties un nevienu neanalizējot, bet tas vairāk vai mazāk saistīts ar pārejas posmu uz meditāciju – domu haosa apturēšanu. To sāk ar vienkāršāku variantu – izvēlas kādu punktu apkārtējā vidē, kas, ērti sēžot atrodas acu līmenī, piemēram, svece. Lietu daba un būtība slēpjas vērotājā, vērotajā un vērošanā. Nevis jācenšas pieķerties ārējai jēgai vai asociācijām, ko tas izraisa, bet vienkārši jāizjūt tā esība. Ar laiku var atmest objektu un to pašu veikt, izjūtot savu elpu. Pamazām pazudīs nebeidzamā haotiskā domu plūsma un iestāsies vienkārši klusums, miers.
Skolotājs Šri Čimnojs piedāvā pirms sākt meditāciju ir labi, ja var nomazgāties dušā vai vannā. Ķermeņa tīrība ir pilnīgi nepieciešama apziņas tīrībai. Ja nav iespējams ieiet dušā vai vannā, pirms sēžaties meditēt, vismaz nomazgājiet seju un kājas. Ir arī ieteicams uzvilkt tīras un gaišas drēbes. Ja aizdegsiet smaržkociņu vai noliksiet sev iepretim dažus ziedus, tas palīdzēs. No iedvesmas saņem tiecību un no tiecības – izpratni. Sveces liesma pati par sevi tiecību jums nedos; tā ir iekšējā liesma, kura dos tiecību. Taču, ieraugot ārējo liesmu, nekavējoties var sajust, ka arī liesma iekšējā būtnē tiecas augšup, augstāk, visaugstāk. Ja kāds ir uz Dieva izpratnes sliekšņa vai arī jau ir izpratis Dievu, tad ārējiem priekšmetiem nebūs nekādas nozīmes. Bet, ja līdz Dieva izpratnei vēl tālu, tad tie noteikti palielinās tiecību.
Meditācijām par garīgu tēmu vēlams izmantot baznīcas vai tīra vaska sveces. Šo sveču liesma ir skaidra, un iedarbība spēcīga, tā spēj attīrīt smalkos enerģētiskos plānus, jo vasks ir „saulains” materiāls, pēc sava rakstura vistuvākais attīrošai ugunij.
Kad galva pilna drūmu domu, aizdedzini sveci, noliec to sev priekšā, koncentrējies uz sev svarīgo. Skaties caur liesmu, dziļi elpo un domās lūdz, lai tā uzņem sevī visu negatīvo. Tad lēni izelpo ar domu, ka sliktais atdots sveces liesmai. Pēc tam vairākas reizes dziļi ieelpo un izelpo nu jau sveces attīrīto enerģiju.
Meditācija ar sveci arī palīdz, ja nav konkrētu sliktu domu, vienkārši bijusi draņķīga diena. Skatoties liesmā mēģini saprast, kur visvairāk tev pietrūcis gaišuma, siltuma un pozitīvās enerģijas. Domās sveces liesmu mēģini ieslēgt tieši tur. 
Citi iesaka meditējot uz sveces liesmu apsēsties priekšā svecei, var to uzrunāt vai vienkārši, sēžot bez domām, vērot sveci, kamēr sajūt to, kamēr attopas, ka iejuties sveces lomā – jūt, ka ir svece. Svarīgi meditācijas laikā turēt muguru taisnu, jo mugurkauls ir svarīgākais Dievišķās enerģijas ieplūšanas kanāls. Jo vairāk šķēršļu ieplūšanai, jo mazāka iedarbība. Par šķēršļiem normālai enerģijas apmaiņai ar apkārtējo vidi uzskata arī nemierīgu emocionālo stāvokli, jebkuru nedabisku apģērbu, ierīci, kas zaudējis savas dabiskās īpašības.
Gaismasdarbinieki vēsta, ka svece, īpaši vaska, uzņem cilvēka roku un visa ķermeņa enerģiju. Tur, kur iegulst negatīvā enerģija, vasks uguns ietekmē neizdeg, bet veido notecējumus. Svece var sprakšķēt, kūpēt – tas norāda uz negatīvās enerģijas klātbūtni, kuru liesma likvidē. Dzimšanas dienā, Ziemassvētkos vai Vecgada vakarā, sēžot pie svētku galda, ar sveču liesmiņas palīdzību var sadedzināt promejošā gada bēdīgos notikumus, kā arī piesaistīt pozitīvu izdošanos nākošajā gadā iecerētajiem vai nodomātajiem plāniem.
Īpaši iedarbīga ir sveču krāsu meditācija – atkarībā no sveces krāsas, tā aktivizē konkrētu enerģiju, par ko atbild šī krāsa. Pirms meditācijas nepieciešams izvēlēties un sagatavot sveci. Sveci izvēlas atkarībā no savām izjūtām, intuīcijas vai pēc krāsas – atkarībā no tā, kas cilvēku nomoka vai kādas lietas vēlas savā dzīvē aktivizēt. Vairāk vai mazāk apzināti mēs tomēr izvēlamies dažādu krāsu sveces, vadoties pēc savām šābrīža sajūtām un paļaujoties uz intuīciju.
Krāsu terapija pētī dažādu gaismas staru ietekmi uz mūsu pašsajūtu, veselības stāvokli, panākumiem visās dzīves sfērās. Krāsainas sveces ir lieliska krāsu terapija – tās izdala krāsu enerģiju tāpat kā apģērbs vai krāsains apgaismojums. Tāpēc ir īpaši svarīgi zināt, kādu enerģiju nes katras krāsas svece. Atkarībā no sveču krāsas un tās radītajām vibrācijām, mēs varam sevi harmonizēt un iepriecināt dažādos mīlestības enerģijas aspektos pēc sirds patikas. Ja vēlas sveci izmantot krāsu meditāciju, tad svarīgi ievērot, ka tai jābūt vienmērīgā, vienotā tīrā krāsā bez citas krāsas piejaukuma.
Daži iesaka, kad ir izvēlēta svece, to attīrīt notīrot un apslakot ar olīveļļu – eļļa viegli jāierīvē svecē virzienā uz augšu, uz degli. Šo procesu dēvējot par „sveces apģērbšanu”. Tas paspilgtinot sveces krāsu, līdz ar to enerģija būs daudz spēcīgāka.
Atkarībā no sveces krāsas, mēs piepildām telpu ar dažādu vibrācijas starojumu. Tas sajaucas ar mūsu organisma starojumu, papildinot un harmonizējot mūsu čakru darbību un ietekmējot organisma fizioloģisko stāvokli, iedarbojoties visos tā līmeņos -  fiziskajā, emocionālajā, mentālajā un garīgajā plānā.

Balta svece.
Tas ir tīrības un spēka simbols. Tā pastiprina citu krāsu svecu iedarbību, kurām deg blakus. Tā ir attīroša, cerību modinoša. To var izmantot, lai ievadītu jaunas enerģijas dziedniecības vai citā procesā. Ja tikai tā ir kvalitatīva svece, tad tās dūmi attīra visu tās vietas negativitāti, kurā to dedzina. Kad svece beidz dūmot, šo vietu var uzskatīt par attīrītu. Baltā svece sniedz vistīrāko enerģiju, palīdz palielināt iekšējos virzošos spēkus un realizēt uzkrāto pieredzi. Nozīmē altruismu. Modina visu labo, kas mājo cilvēka sirdī.

Melna svece.
Melnajai svecei ir liels spēks. Pie tam, tā ir spēcīgākā  no aizsargājošām svecēm. Melnu sveci var izmantot, lai „atgrieztu cilvēku atpakaļ uz zemes”. To izmanto dažādos rituālos, lai atklātu noslēpumus, meditācijās ar nolūku ienest gaismu neziņas un neizpratnes tumsā. Tā stabilizē un pamodina atbildības sajūtu. Vislabāk to dedzināt kopā ar balto sveci. Pārmērīgs daudzums melnās enerģijas var izsaukt depresiju.

Sarkanā svece.
Tā ir mīlestības, veselības un apmierinātas godkāres simbols. Tā ir kaisles un seksuāla spēka krāsa, kurā izpaužas mūsu pamata dzīvības enerģija. Palīdz radīt jaunu realitāti. Sarkana svece dod enerģiju, atjauno spēkus, uzlabo pašsajūtu, palīdz kritiskās dzīves situācijās, strīdos, it īpaši, ja tā iedegta telpas dienvidrietumu stūrī. Tā cilvēku iedvesmo, rosina prāta mundrumu.

Rozā svece.
Simbolizē mīlestību un panākumus. Tā rosina apziņu tīrai un cienīgai dzīvei. Stimulē nolūku tīrību, paplašina patiesības un panākumu horizontus. Ta palīdz rast piedošanu – piedot sev un citiem. Tā pamodina sirdsapziņu – aicina dzīvot tīri un ar godu, kā arī palīdz saprast savas emocionāli vājās vietas. Ta veicina nodomu skaidrību un var modināt sapratni par kādas lietas patiesumu un veiksmi.

Oranža svece.
Tas ir prieka un radošas izpausmes simbols. To var izmantot meditācijās, lai stimulētu garīgus sasniegumus. Palīdz piesaistīt savā dzīvē patīkamus un vajadzīgus cilvēkus, dzīvniekus un vēlamos priekšmetus. Ja gaidi, kad nāks pareizā pazīšanās, kas vajadzīga darbā vai veselībā, tad oranžas krāsas svece būs īstā, kas to palīdzēs piesaistīt.

Dzeltena svece.
Tā ir sveces liesmas krāsa, ar kuru mēs ieejam meditācijā. Var redzēt savu vēlmju piepildījumu. Aizdzen bailes, nomierina dvēseli. Dod siltumu, mieru, labsajūtu.

Zelta svece.
Šī nokrāsa palīdz izprast sapņus un stimulē tos. Zelta nokrasas svece palīdz sākt meditāciju. Iedarbība līdzīga kā dzeltenajai svecei.

Zaļa svece.
Tā ir augšanas, virzības uz priekšu un attīstības svece. Tā līdzsvaro ķermeņa un prāta enerģijas. Palīdz atvērties apziņas līmeņiem, kas izprot mūsu dzīves patieso dabu un būtību. Stimulē pašapziņu. Kārto dvēseles problēmas. Tai piemīt atjaunojošs efekts un tā piesaista pārpilnību, palīdz rast risinājumu finansiāla rakstura problēmām.

Zila svece.
Garīgas izpausmes simbols. Pamodina iekšējās uztveres spējas. Dzīves simbols, kas atver apziņā lielāku uzticību apkārtējam. Ļoti palīdz dziedināt bērnus. Parasti izmanto vieglas naudas piesaistīšanas rituālos. Palīdz aizdzīt bailes, izmisumu un šaubas. Dedzina, lai spētu labāk izprast sevi – tā itkā paver ceļu pretim zemapziņai.

Pelēka un sudraba svece.
Skaidrības simbols. Var meditēt, lai vieglāk izprastu, kā uzsākt kaut ko jaunu. Tā aizskar zemapziņas līmeni, kurš zina, kurp aizvedīs mūsu dzīve. Labvēlīga tiem, kas apgūst astroloģiju, jo palīdz izprast zvaigžņu ietekmi uz mums. Pamodina cilvēkā visdziļāko dabisko intuīciju. Izkliedē ilūzijas un maldus.

Brūna svece.
Neitrāla svece. Piezemējoša. Palīdz attīstīt vērīgumu un skaidrību. Var meditēt, lai atrastu pazudušus priekšmetus. Tā ir Svētā Antonija krāsa, kurš aizsargā un atbalsta tos, kas meklē pazudušas lietas.

Violetā un purpura svece.
Garīguma, varenības un varas, meistarības simbols. Atnes pacēlumu, panākumus un garīgu vēlmju sasniegšanas enerģiju. Meditējot var iegūt iekšēju mieru.

Padomi

Svece ir siltuma un gaismas simbols. Ja vēlamies iepriecināt tuviniekus vai draugus, ir iespēja pagatavot īpašu dāvanu – pašgatavotu sveci no vaska, kas piepildīta ar mūsu pozitīvo enerģiju. Pirms pagatavojam sveci, patur rokas virs vaska, domās vēlot dāvanas saņēmējam veiksmi, mīlestību, visu, kas viņam būtu nepieciešams. Laba vēlējumi jādomā arī lejot sveci. Kad svece gatava, vēlreiz jāpaņem tā rokās, turpinot domāt labas domas. Dāvinot ar pozitīvu enerģiju uzlādēto sveci, izstāsta cilvēkam, ko ir novēlējuši – lai, to dedzinot, viņš domātu par vēlējumiem. Tad sveces maģiskā iedarbība būs īpaši spēcīga.
Sveci, kurā ieliktas mūsu pašu karstākās domas, varam pagatavot paši sev. Kad sajūt, ka pienācis īstais laiks, aizdedz šo sveci, skatīties tās liesmā un meditēt. Šis ir iedarbīgs veids, ar kura palīdzību iespējams piepildīt savas vēlēšanās.
Pirms aizdedzināt sveci, ieteicams piesātināt to ar savu enerģiju, paturot to rokās un sūtot svecei labas domas. Liesmas iedegšana ir intīms process. Liesmā nevajadzētu cieši raudzīties – gluži tāpat kā, kad mēs ieraugam sadzīvē kaut ko intīmu, mēs novēršam skatienu.
Var attīrīt telpu no negatīvajām enerģijām. Vispirms gan telpu vajag sakārtot, izmazgāt grīdas. Sveces vēlams novietot istabas stūros katrā debess pusē. Reizēm istabas stūri nesakrīt ar debess pusēm, tad istabas vidū novieto galdu un uz tā uzliek sveces katrai debess pusei. Attīrot telpu, nav vēlams sveces nodzēst. Ja kaut ko iesāk darīt, tad jādara līdz galam. Ja telpā sakrājies daudz negatīvās enerģijas, svece degot sprakšķēs. Mierīga sveces liesma norada, ka telpa ir tīra. Kad tas izdarīts, cilvēku pārņemot iekšējs miers.
Attīra arī astrālo ķermeni. Pareizticīgo baznīcās cilvēkiem, noņemot ļaunu aci, izmanto baznīcas sveces. Ņem rokās trīs sveces un dedzina virs ūdens trauka. Kopā ar vasku ūdenī satek negatīvā enerģija. Ja vasks sprakšķ, cilvēkā sakrājies daudz negatīvās enerģijas, ja negatīvā salīdzinoši maz, tad izdeg mierīgi. Šādi attīrīts cilvēks sācis domāt un runāt savādāk, labāk. Sadegusi viņa daļa no egoisma, uztraukuma, cita negatīvā.
Sveces lieliski noder meditācijai. Noliek sev pretim sveci un cieši raugās cauri sveces liesmai, cenšoties abstrahēties no domām, darbiem. Meditēt var katru dienu. Palīdz attīstīt koncentrēšanās spējas, atbrīvoties no uzmācīgām domām, attīrīt enerģiju, ar laiku var spēt saskatīt pozitīvo sev apkārt.
Nomāktā garastāvoklī, kad domas jaucas pa galvu, nevar koncentrēties, ir slikta pašsajūta, ieteicams palūgt aizdegtai svecei, lai tā uzņem sevī visas sliktās emocijas, enerģijas. Pēc tam, izelpo, iztēlojoties, ka ar izelpu pamet arī viss negatīvais. Pēc tam no jauna ieelpo jau attīrīto pozitīvo sveces enerģiju. Drūmās domas pagaisīs.
Lai atbrīvotos no bezmiega un murgiem, dedzina baznīcas sveci, turot slīpi virs gultas, apakšā paliekot trauku ar ūdeni, kur satek izkusušais vasks. Ūdeni pēc tam izlej. Sveču dedzināšana īpaši labi palīdz, ja bezmiega cēlonis ir uzmācīgas domas.
Tuvojoties  dzimšanas dienai, brīžos, kad nepieciešams spēks un atbalsts, iesaka aizdedzināt savu īpašo sveci.
Aunam – sarkana
Vērsim – rozā
Dvīņiem – gaiši pelēku
Vēzim – sudraba
Lauvai – zelta
Jaunavai – zaļu
Svariem – zilu
Skorpionam – tumši sarkanu vai indigo
Strēlniekam – dzeltenu vai oranžu
Mežāzim – brūnu vai melnu
Ūdensvīram – violetu vai tumši zilu
Zivīm – baltu
Katra krāsa simbolizē arī savu debess pusi. Baltā svece – ziemeļus, tumši zilā – rietumus, dzeltenā – dienvidus, sarkanā – austrumus.
Ja nepieciešams konkrētu rakstura īpašību paspilgtināšana, akcentēšana, var izvēlēties attiecīgas krāsas sveci:
Sarkanā – spēcinās apņēmību;
Rozā – pacietība, iecietība;
Gaiši pelēka – spēja pielāgoties situācijām;
Sudraba – atklāj iekšējos talantus, potences;
Zelta – vīrišķība;
Zaļā – neatkarība;
Zilā – līdzsvars un morālā noturība;
Tumši sarkanā – skaidrība;
Dzeltenā vai oranžā – norāda pareizo virzienu;
Brūnā vai melnā – kārtības mīlestība, sistemātiskums;
Violetā vai tumši zilā – veido individualitāti;
Baltā – veicina jūtīgumu, saasina intuīciju.
Komentāri (0)  |  2013-09-01 02:11  |  Skatīts: 2422x         Ieteikt draugiem
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ