MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

 


Šakti Gavaina "Dzīve Gaismā"


     Šī grāmata ir viena no pirmajām, kas mani pamudināja meklēt Gaismas Ceļu un ir ļoti palīdzējusi... Esmu izmantojusi daudzus ieteiktos padomus gan pati, gan ieteikusi citiem...

Fragments
no Šakti Gavainas grāmatas "Dzīve Gaismā"

Fiziskā pasaule ir mūsu radīta. Katrs no mums rada pats savas pasaules versiju, pats savu īstenību un vienreizēju dzīves pieredzi. Kā mākslinieks, kurš vērtē savu jaunāko darbu, arī mēs varam aplūkot nepārtraukto savas dzīves veidojumu un izdarīt secinājumus. Mēs varam no pašu radītās īstenības uzzināt, kas mums vēl ir jāiemācās.
Šī iemesla dēļ mūsu pieredze un vajadzības ir mūsu "es" spogulis. Ārējā pasaule faktiski ir mūsu dvēseles struktūras tiešs spoguļattēls. Kad esam iemācījušies šo spoguli izmantot, ārējā pasaule kļūst par milzīgu palīgu.

SPOGUĻA METODE

Spoguļa metode var palīdzēt skatīties uz pasauli kā uz spoguli. No šī redzes viedokļa spējam caur ārējo pasauli uzzināt kaut ko par mūsu "es" apslēptajiem aspektiem, ko tiešā ceļā neizdodas pamanīt. Metode pamatojas uz diviem priekšnoteikumiem:
1) viss manā dzīvē ir manis paša radīts un atspoguļo mani pašu .Nav nekādu nejaušību vai notikumu, kam nebūtu sakara ar mani. Visu, kas kaut kādā veidā attiecas uz mani, ir radījusi mana būtība, lai man kaut ko atklātu. Ja es neatspoguļotu nekā no sevis, nevarētu šo situāciju ieraudzīt. Visi cilvēki, ar kuriem es nodibinu attiecības, ir tie dažādie raksturi un jūtas, kas mājo manī;
2) mēģinu nekad sevi nenicināt par spoguļa attēlu, ko ieraugu ārējā pasaulē. Zinu, ka ne viss ir negatīvs. Viss, kas notiek ir dāvana, kas man dod iespēju sevi apzināties. Galu galā, esmu te, lai mācītos. Ja es jau būtu pilnība, tad neatrastos šeit. Kāpēc man jādusmojas uz sevi? Iznāk tā, it kā pirmklasniekam būtu jāizjūt vilšanās, ka viņš vēl nav universitātē. Mēģinu būt pacietīgs un saprotošs pret savu mācību procesu.
Mācos uztvert savu dzīvi kā aizraujošu filmu. Ja manā filmā ir problēmas, strīdi vai cīņa, man jāiedziļinās sevī un jāuzzina, kur attiecībā pret sevi neesmu bijis patiess.
Kad es sev uzticos un esmu tik autentisks, cik vien iespējams, tas atspoguļojas tā, it kā viss norisinātos viegli un bez pūlēm, kā brīnumā.

PROBLĒMAS UN VĒSTĪJUMI

Problēmas ir universa mēģinājums pievērst tavu uzmanību. Tas tev uzsauc: "Te kaut kas ir jāuzzina! Te ir steidzami kaut kas jāmaina!" Pievērs uzmanību šīm mazajām brīdinājuma zīmēm, tad varēsi no savām problēmām kaut ko mācīties. Ja tās ignorēsi, konflikti saasināsies.
Negatīvs notikums izvilina līdzjūtību pret sevi: "Kāpēc ar mani tas notika? Es darīju visu iespējamo, bet nekas neizdevās. Es vienkārši nesaprotu, kāpēc nevaru atbrīvoties no šīs problēmas." Ja pieķer sevi, ka izmanto šādu nostāju attiecībā pret kādu problēmu, mēģini paskatīties no cita redzes viedokļa. Iedziļinies sevī un uzrunā universu sevī: "Es zinu, tu mēģini man kaut ko rādīt. Palīdzi saprast, par ko te ir runa."
Kad ir izteikts jautājums, nekoncentrējies vairāk uz to, bet nogaidi, kamēr atbilde atnāks pati no sevis. Iespējams, ka saņemsi to atziņas vai sajūtas veidā, varbūt arī no kāda drauga vārdiem, varbūt kā negaidītu notikumu. Dažreiz vēstījums atnāk tūlīt, citreiz uz to nedaudz jāpagaida.
Pirms vairāk nekā diviem gadiem kāds cilvēks tika atlaists no darba. Vispirms viņš bija par to nepatīkami pārsteigts, taču pēc mēneša, bez darba, nolēma kļūt patstāvīgs. Viņa radītais uzņēmums uzplauka, taču tikai nesen viņš apjauta, kāds vēstījums bijis paslēpts atlaišanā no darba. Sarunā ar draugu viņš konstatēja, ka daudz labāk ir pašam vadīt savu uzņēmumu, nekā strādāt citiem. Šī atziņa ne tikai apstiprināja viņa pašreizējā kursa pareizību, bet sagādāja arī skaidrību par viņam vēstītā būtību, jo tas viņu aizvien nodarbināja.

KĀ SKAIDROT SPOGUĻATTĒLU?

Spoguļa metodes grūtākā daļa ir spoguļattēla interpretācija.
Kā izdibināt, ko nozīmē vēstījums?
Es tev nepalīdzēšu analizēt ar prātu un visu pārdomāt. Daudz efektīvāk ir koncentrēties uz savu "es" un lūgt palīgā universu. Vienkārši apsēdies un atslābinies, dziļi elpo un virzi savu apziņu uz iekšu. Uzņem sakaru ar gudro sevī, kura rīcībā ir visa kosmosa gudrība. Lūdz skaļi vai klusi, lai gudrais tevi vada palīdz tev izprast vēstījumu. Tiklīdz parādās atklāsme, kas tev šinī brīdī jādara, tā arī rīkojies.
Vai tas, ko gribi sasniegt, īstenojas viegli un bez pūlēm? Ja tā, tad vari būt drošs, ka esi saskaņā ar savu iekšējo vadību. Bet, ja tev jācīnās par to, tas ir norādījums, ka labāk jāpārtrauc. Vēlreiz iedziļinies sevī un izjūti, ko tu patiesībā gribi darīt.
Iekšējo atgriezenisko saiti tu uztausti sajūtu formā. Ja jūties spēcīgāks ,tad tas, ko darīji, bija pareizi. Jo vairāk caur tevi plūst kosmiskā enerģija, jo dzīvīgāks jūties. Pretējā gadījumā tu katru reizi zaudē enerģiju un kļūsti garīgi iztukšots, ja nesekosi savai iekšējai vadībai.

Arī ārējā pasaule atspoguļo tavas bailes un šaubas. Tu uzzināsi to pēc savu tuvāko cilvēku, ģimenes un draugu reakcijām. Ja pārmaiņas tevī tiek apšaubītas vai kritizētas, tad atzīsti, ka tās ir tikai tavas apšaubošās un bailīgās balsis. Tās it kā gribētu tev sacīt: "Kas tas ir, ka es rīkojos tikai nepareizi? Vai drīkstu patiesi uzticēties notiekošajam?"
Rīkojies ar šo apkārtējās pasaules atgriezenisko saiti tā, kā tas atbilst tev vislabāk. Atzīsti apšaubītājus, ignorē viņus, diskutē ar viņiem - kā gribi! Svarīgākais, lai tev kļūtu skaidrs, ka tu patiesi mācies tikt vaļā no savām iekšējām bailēm, un tu pārsteigts konstatēsi, cik precīzi citi reaģē uz tavu augošo pašpaļāvību, dāvinot tev savu uzticību.

Padomā:
Kad tu sevi kritizē un tiesā, tad arī citi tevi kritizēs un tiesās.
Kad tu sevi aizvaino, tad arī citi tevi aizvainos.
Kad tu sev melo, arī citi tev melos.
Ja tu attiecībā pret sevi rīkojies bezatbildīgi, arī citi kļūs bezatbildīgi pret tevi.
Ja tu izturies nežēlīgi pret sevi, arī citi jūtās vai pat darbos būs nežēlīgi pret tevi.
Ja tu neņem vērā savas jūtas, tad neviens neņems vērā tavas jūtas.
Ja tu mīli sevi, arī citi mīlēs tevi.
Ja tu sevi respektē, arī citi tevi respektēs.
Ja tu sev uzticies, arī citi tev uzticēsies.
Ja tu esi godīgs pret sevi, arī citi būs godīgi pret tevi.
Ja izturies pret sevi iecietīgi un saprotoši, arī citi dāvās tev izpratni.
Ja tu atzīsti sevi, arī citi tevi atzīs.
Ja tu cienīsi sevi, arī citi tevi cienīs.
Ja tu priecāsies par sevi, tad arī citi priecāsies par tevi.

KĀ MAINĪT VECOS IZTURĒŠANĀS ŠABLONUS?

No vecajiem izturēšanās šabloniem nevar atbrīvoties vienas nakts laikā. Ego prasa daudz laika, lai mainītu savus paradumus. Un tam, bieži vien, jānoskatās tā pati vecā filma.
Ja tev ir sajūta, ka tavs progress ir pārāk lēns, lūdz palīgā universu. Domā par to, ka patiesi drīz viss mainīsies. Pārmaiņas nevar izraisīt, mēģinot mainīties, bet gan apzinoties, kas nefunkcionē. Vistumšākā nakts stunda ir īsi pirms rītausmas! Pārmaiņas iestājas tieši tad, kad padodamies, vai tad, kad tās vismazāk gaidām.

SPOGUĻA METODES LIETOŠANA

Tā jāizskaidro ar šādu piemēru: kāds dusmojas uz tevi, apvaino un kritizē. Varbūt tev uz to jāatbild: "Izbeidz, es negribu vairs dzirdēt tavus apvainojumus! Ja tu runāsi par savām jūtām, es labprāt uzklausīšu, bet, ja nepārstāsi man uzbrukt, es iešu prom." Kad attiecīga persona būs gatava atbildēt par savām jūtām (piemēram: "Tavs telefona vakardienas telefona zvans mani aizvainoja un sadusmoja!), tad tu varbūt spēsi turpināt sarunu daudz augstākā līmenī. Bet, ja tavs partneris nebeigs tevi apvainot un koncentrēties tikai uz tavu "problēmu", tad tev vajadzēs atteikties no tālākās sarunas.
Lai kā tu rīkotos ,ir jātiek galā vispirms ar ārējo situāciju. Tikko tas būs iespējams, izseko, ko tev šī cilvēka dusmas ir atspoguļojušas. Varbūt, ka pirms brīža tu dusmojies uz sevi un sevi kritizēji? Ja citi cilvēki vēlas sagaidīt no tevis vairāk, tad tā ir zīme, ka arī tu gribi ko vairāk pats no sevis.
Kāda mana draudzene bija uzzinājusi, ka viņas vīrs satiekas ar citu sievieti un nesaka viņai patiesību. Tieši viņa melīgums manu draudzeni ļoti aizvainoja un kaitināja. Viņa deva jūtām vaļu un lūdza vīru uz kādu laiku attālināties, lai pati tiktu skaidrībā ar sevi.
Palikusi viena, viņa sev jautāja : „Vai arī manī ir kaut kas nepatiess? Vai es piesaistu vīru ar to, ka pati sev meloju?" Tad viņa atstāja šo jautājumu un gāja uz darbu. Vakarā viņa atzina, ka dienā bieži uznirusi sajūta, nē, šāds negodīgs vīrs viņai tiešām nepiedienas. Līdz šim viņa šo sajūtu bija apspiedusi, baidoties atklāti ieraudzīt to, ko intuitīvi zināja jau sen. Viņa bija melojusi sev un līdz ar to atbalstījusi arī vīra negodīgumu.
Mana draudzene nolēma, ka jāmācās vairāk uzticēties savām sajūtām un jāsaņem dūša, izpaužot tās. Viņa sāka to realizēt un beidzot sastapa godīgu un sev atbilstošu vīrieti. Droši vien viņa tik un tā būtu izšķīrusies pārtraukt iepriekšējās attiecības, bet būtiskais visā ir tas, ka viņa iemācījās uzticēties savām jūtām un ļaut tām izpausties.
Ja tas, ko kāds dara, tevi emocionāli aizkustina, tad, iespējams jūs esat viens otra spogulis. Var pat šķist, it kā jums būtu pretēji viedokļi, bet iekšēji tad jūs esat ļoti līdzīgi. Katrs no jums spēlē sava iekšējā konflikta vienu pusi.
Dažs partneris savstarpējās attiecībās vēlas vairāk tuvības, kamēr cits vairāk cenšas pēc patstāvības. Savās vēlmēs viņi ir pilnīgi pretēji un šķietami gaida no partnera pretējo. Bet notiek tā, ka viens pēkšņi maina savu pusi (partneris, kurš gribēja tuvību, tagad grib patstāvību). Gandrīz vienmēr arī otrs tad sāk spēlēt pretējo lomu. Tā cēlonis ir, ka viņi abi mēģina atrisināt vienu un to pašu iekšējo konfliktu - konfliktu starp ilgām pēc tuvības, drošības un bailēm „būt sagūstītam".
Brīdī, kad tu iedziļinies sevī un noskaidro savas jūtas, bieži atzīsti, ka iekšējais konflikts tika projicēts uz ārējo pasauli tādēļ, lai to varētu iepazīt un atrisināt. Būtībā taču, ja kāds patiesi cenšas pēc tuvības, tad viņš pievilks partneri, kuram ir tāda pati nepieciešamība. Cilvēks, kurš pilnīgi pārliecināts, ka grib iegūt pieredzi ar daudziem dažādiem partneriem, to arī darīs. Ar spoguļa metodi var izdibināt, ko patiesībā jūti, un mācīties būt godīgam pret sevi. Ja ir iepazīts iekšējais konflikts, lūdz Universu, lai palīdz to atrisināt.
Uztvert pasauli kā spoguli nozīmē atklāt sev daudzas pozitīvas atdeves pilnas iespējamības. Atceries vien visu, ko tu iekāroji un baudīji! Tas ir pašu radīts - un savukārt tas viss atspoguļo tevi. Piedomā pie cilvēkiem, kurus tu mīli, kuri tevi iepriecina, kurus tu godā un apbrīno. Arī viņi ir tavas iekšienes spogulis. Ja tā nebūtu, tad viņi neienāktu tavā dzīvē. Tu nevarētu saskatīt viņu pozitīvās īpašības, ja tevī tādu nebūtu. Piedomā pie cilvēkiem un dzīvniekiem, kuri mīl tevi. Viņi atspoguļo, kādā mērā tu mīli sevi. Ja tev ir skaistas mājas vai kaut kur sevišķi skaista vietiņa dabā, tas atspoguļo tavu iekšējo skaistumu. Visur, kur tu atklāj kaut ko skaistu, tas ir tikai tavs spoguļattēls.
Visapkārt mums ir spoguļi. Tas, ar kuru tev rodas saskare, ir spogulis tev. Jo dziļākas attiecības, jo spēcīgāk atspoguļo tevi. Spoguļa metodes skaistums ir tieši tas, ka mēs ārējā spoguļattēlā varam atklāt, kas būtībā esam. Svarīgākais vienmēr ir iedziļināties sevī un apzināties spoguļattēla nozīmi. Jo sagatavotāki tam esam, jo ātrāk izdosies izvērst savas spējas pilnībā.

MEDITĀCIJA

Atslābinies un aizver acis. Dažas reizes mierīgi ieelpo un dodies uz to vietu - dziļi sevī. Garā iedomājies kādu cilvēku vai priekšmetu iz savas dzīves un jautā tam, ko tas tev atspoguļo. Uztver atbildi, vienalga, vai tā nonāks pie tevis vārdos, sajūtās vai attēlos.

VINGRINĀJUMS

1. Domā par kādu cilvēku, kuru tu sevišķi mīli vai apbrīno. Sastādi viņa pozitīvo īpašību sarakstu. Pārdomā, kādā veidā šīs īpašības atspoguļo tevi. Dažreiz tās var būt īpašības, kuras vēl neesi sevī pilnīgi attīstījis. Atzīsti, ka šis cilvēks tev eksistē, lai ar savu piemēru tevi mācītu un iedvesmotu.
2. Uzskaiti rakstiski visus cilvēkus un lietas, kas tavā dzīvē ir vispatīkamākie. Pateicies sev, ka esi radījis tos, ka viņi ir tavs spogulis.

Komentāri (0)  |  2011-02-12 23:12  |  Skatīts: 2581x         Ieteikt draugiem
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ