MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

 


Maiju diena - 10.05.2014.


     Tā jau tas dabā ir iekārtots – kaut kas beidzas un kaut kas sākas no jauna.
Ieplānotā mācību gada noslēguma „tusiņš” brīvā dabā pie ugunskura pēc kopējās vienošanās šoreiz sakrita ar Maiju dienu. Tā nu sanāca kopā pabūšanas divkārši svētki. Līdz pēdējam gan, skatoties un klausoties laika ziņas, biju gandrīz pārliecināta, ka mūsu pasākums izpaliks, taču tas notika paredzētajā vietā – uz Dauģēnu klintīm Salacas krastā. Jā, ik pa laikam rasināja vasarīgi silts lietutiņš, bet tas netraucēja ne riteņbraucējām, ne mūsu noskaņojumam.
...
Komentāri (4)  |  2014-05-12 21:48  |  Skatīts: 1850x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Noslēguman nodarbība - 17.04.2014.


  Tā nu kārtējais – nu jau 18.mācību gads pulciņā LAISMA noslēdzies. Vēl gan gaidāma noslēguma ballīte brīvā dabā pie ugunskura, jo arī tas jau izveidojies gandrīz kā rituāls, kas noticis bieži šo gadu laikā.

  Šajā mācību gadā biežāk esam meklējuši saikni ar Dabu, jo bijuši vairāki pārgājieni ar domu attīrīties un smelties spēku kā nu katrs to protam un izjūtam, pie reizes arī daloties ar savu pieredzi. Atšķirībā no citiem gadiem, nodarbības pamīšus gatavoju es un pulciņa dalībnieces. Lai gan sākumā spurojās pretī, taču katra savu Uzdevumu veica! Man prieks par to. Šoreiz nodarbības galvenā tēma Elgas izvēlēta no grāmatām „Selestīnas pravietojumi” un „Ēd, lūdzies, mīli!” Daļa no mums ir lasījušas šīs grāmatas, bet citas nē, tādēļ bija interesants Elgas skatījums. Katrs jau mēs lasot pamanām to, kas mums tajā brīdī šķiet svarīgs, pārlasot ieraugām ko citu, bet uzklausot citu viedokli – vēl ko atšķirīgu. Man jau pat bija piemirsies, kas īsti rakstīts šais grāmatās, jo lasītas pasen. Zinu, ka tajā brīdī lasot guvu sev noderīgas atziņas. Bet – varbūt vajadzētu pārlasīt vēlreiz?...
...
Komentāri (0)  |  2014-04-18 18:59  |  Skatīts: 767x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Pārgājiens-brauciens - 06.04.2014.


Sakarā ar to, ka reizi nedēļā tagad braucu mācīties, datumu sakritības dēļ kārtējā ceturtdienas nodarbība izpaliek. Nolemjam satikties svētdien, lai dotos nelielā pārgājienā ar velosipēdiem uz Silmaču dižakmeni, Pa ceļam varētu papriecāties par plaukstošajām zilajām vizbulītēm, kā arī piestāt pie cita enerģētiski spēcīga akmens, par kura esamību ne viens vien mazsalacietis izrāda izbrīnu... Apzināsim paši savas Spēka vietas!
...
Komentāri (0)  |  2014-04-09 20:22  |  Skatīts: 675x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


LAISMAS salidojums - 2014.gada 20.martā


Doma par salidojumu radās neplānoti, tikai dažas dienas pirms mūsu kārtējās nodarbības, kas sakrita ar Pavasara saulgriežiem. Apzinot tos bijušos laismiešus, kuri atrodas tuvumā, bet dažādu iemeslu dēļ vairs aktīvi nedarbojas pulciņā, bija sajūtama vēlme tikties, lai atcerētos un pabūtu kādu mirklīti kopā šai enerģētiski tik spēcīgajā laikā. Sākotnējo ieceri Pavasari sagaidīt laukā pie ugunskura izjauca pēdējais ziemas baltais un vējaini vēsais atvadu sveiciens, tādēļ mūsu parastajā pievakares stundā pulcējāmies bibliotēkā, šoreiz kuplākā skaitā, kā parasti.

...
Komentāri (0)  |  2014-03-22 18:50  |  Skatīts: 733x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Aicinājums!


Ir ienākušas neoficiālas ziņas, ka īstenie laismieši gribētu salidot. Man šķiet, ka šis pavasaris būtu īstais laiks, kad atskatīties uz senajiem laikiem un pasapņot par to, kas varētu būt...

Pavasara Saulgriežu laiks ir īpašs laiks. Šajā laikā enerģijas centri ir vaļā un ir sevišķi spēcīgi. Mūsu senči šīs dienas pavadīja īpaši, bija rituāli, vakaros vienmēr dedzināja ugunskurus, dalījās stāstiem un zināja, kā būt enerģiskiem, spēcīgiem visa gada garumā, jo zināja, kā uzņemt enerģiju Saulgriežu dienās.

...
Komentāri (0)  |  2014-03-14 20:21  |  Skatīts: 833x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Tikšanās - 06.03.2014.


Sākotnējās cerības, ka šoreiz pabūsim kuplākā skaitā, sarūk, kad trīs dalībnieces pazvana, ka nevarēs ierasties... Taču šoreiz bija tikusi Līga, kura šajā mācību gadā retāk ir kopā ar mums, jo bija “iekritusi” brīvdiena. Rezultātā esam sapulcējušās sešas un kārtējā nodarbība var sākties!
...
Komentāri (0)  |  2014-03-08 18:10  |  Skatīts: 762x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Pārgājiens - 23.02.2014.


   It kā nejauši „pasviestais” ierosinājums laismiešiem doties brīvdienu pārgājienā pa Skaņākalna parka takām guvis rezonansi. Elga ienāk pie manis bibliotēkā jau nākamajā dienā, un mēs konkrēti sarunājam, kad, kur un cikos tiekamies... Sestdien bibliotēkā ieskrien Antra, kuru informēju par vienošanos. Izrādās – pieteikusies arī Baiba. Rezultātā svētdien satiekamies četratā un vēl sunīte...
...
Komentāri (0)  |  2014-02-24 18:40  |  Skatīts: 786x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Tikšanās - 20.02.2014.


Šoreiz nodarbībā paredzēts bilžu vakars. Vada Baiba. Baiba ir laba fotogrāfe un daudz ceļojusi, tādēļ ne mazums dokumentālu mirkļu saglabāts. Grūti pat izvēlēties, kurus rādīt, lai padalītos. Baibai bija laiks padomāt kopš iepriekšējās nodarbības, kad viņa beidzot piekrita novadīt nodarbību.

...
Komentāri (0)  |  2014-02-22 17:07  |  Skatīts: 720x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Tikšanās - 06.02.2014.


  Februāri mēdz dēvēt arī par Sveču mēnesi. Aizvadītajos gados ir bijušas ļoti dažādas mūsu Sveču dienas nodarbības. Katru gadu mazliet mainās mūsu dalībnieku sastāvs, tomēr arvien šo dienu svinam, lai arī tā neiekrīt tieši 2.februārī. Tā arī šoreiz nodarbību izgaismo laismiešu atnestās sveces un vismaz dažu sagatavots “mājas darbs” par savu sveci...
...
Komentāri (0)  |  2014-02-08 18:00  |  Skatīts: 754x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Tikšanās - 23.01.2014.


Bieži vien laismiešu tikšanās vakari ir bijuši reizē arī kā pārbaude – vai tiešām man to vajag? Ne vienmēr ir tik patīkami laika apstākļi un iespēja mērot pat vairākus kilometrus pa tumsu uz bibliotēku. Arī šoreiz iekavējusies ziema steidz parādīt savu īsto seju – sals kniebj ne pa jokam. Taču – visas, kuras varēja un vēlējās pulcēties, bija klāt! Un mūsu nodarbība, kuru šoreiz vada Vēsma, var sākties! Tēma – joga. Plaša tēma, kuru līdz šim plašāk neesam aplūkojušas, lai gan ne gluži sveša lielākajai daļai no mums. Liene un Vēsma jau vairākus gadus nodarbojas ar jogas vingrošanu, tādēl viņas viszinošākās šajā jomā.
...
Komentāri (0)  |  2014-01-28 20:27  |  Skatīts: 710x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.Lapa | [1] [2] 3 [4] [5] [6] [7] |