MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

 


Praktisks vingrinājums


Šie ieteikumi ir vēlēti šī gada maija mēnesim, taču man šķiet, ka varētu noderēt ne tikai konkrētā mēnesī...
________________
Ir vairākas lietas, kurām šomēnes jābūt tev labvēlīgām. Viena no tām - tava pacietība un sapratne, kad tu meklēsi to, kas tevi bloķē. Tāpat esi pacietīgs attiecībā pret citiem. Ja tu jūties neapmierināts par saviem blokiem un pretestību, tad padomā, kā rīkojas citi tev apkārt, kuri šo ziņu nav lasījuši un nezina iespējami sagaidāmo. Visur tu satiksi cilvēkus, kuri jūtas bezspēcīgi. Viņi vēlas virzīties uz priekšu, bet viņu ceļā sajūtama sava veida neredzama pretestība. Tā vietā, lai papētītu savus ieradumus, viņi sāk vainot tevi vai citus cilvēkus, vai arī lietas, kas nepakļaujas to kontrolei. Šajā mēnesī tu redzēsi ap sevi nesakārtotību, tāpēc izturies pret citiem ar pacietību un laipnību, kas sekmēs tavu virzību uz priekšu. Šāda uzvedība tev būs ļoti noderīga. Tas ir kaut kas līdzīgs smērei riteņos. Tai vajadzētu palīdzēt izlīdzināt sarežģītas situācijas un palīdzēt visiem nomierināties. Tev vienkārši jābūt pacietīgam un saprotošam attieksmē pret citiem, - nemēģini risināt problēmas citu vietā.

Tādas, lūk, veicamās darbības, kuras tu vari veikt pēc saviem ieskatiem, lai tās palīdzētu atklāt dažas no pretestībām tavā ceļā un beidzot pārvarēt tās. Kad tu sastopies ar problēmu vai jautājumu, kas traucē virzīties tālāk, tad apsēdies un ieplāno nepieciešamās darbības:

1. solis. Formulē un uzraksti problēmu. Piemēram, „Mans brālis noved mani līdz baltkvēlei." vai „Mani bērni nesakārto un netīra savu istabu." Šo problēmstāvokli jāizsaka vienā vai divos vienkāršos teikumos.

2. solis. Uzdot jautājumu: „Cik ilgi tas turpināsies un cik ilgi atkārtosies šī konkrētā situācija?" Uzraksti iespējamo laiku!

3. solis. Uzraksti atbildi uz jautājumiem: "Ko es izjūtu, kad šī situācija kļūst sliktāka? Ko es izjūtu, kad šī situācija sasniedz savu kulmināciju?" Šajā situācijā radušās pretestības sajūta nevar būt pārāk sarežģīta. Tās raksturošanai izvēlies vienu vai divus vienkāršus vārdus: dusmas, vilšanās, šoks, bezpalīdzība, satraukums, nogurums utt. Jo vienkāršāk formulēsi, jo vieglāk būs vēlāk ar tiem strādāt.

4. solis. Uzraksti, kā tu vēlies atrisināt šo problēmu. Vari uzrakstīt arī pilnīgi fantastisku problēmas risināšanas iespēju. Piemēram, „Mans brālis atvainojas un sāk izmainīt savu uzvedību" vai „Mani bērni ne tikai bez atgādinājuma sakārto un iztīra savu istabu, bet arī uzkopj virtuvi!" Pieraksti vēlamo detalizēti, tieši tā, kā tu vēlētos, lai notiek.

5. solis. Pieraksti, ko tu, iespējams, sajustu, ja īstenotos tevis iedomātais. Tāpat kā 3. solī formulējumam jābūt vienkāršam - viens vai divi vārdi.

6. solis. Pieraksti 3. un 5. solī formulētās emocijas: 3. solī iespējami sliktāko un 5. solī iespējami labāko. Uzprasi sev: „Kad es, izņemot šo situāciju, 3. solī esmu izjutis minēto pārdzīvojumu un kā es bez citu palīdzības 5. solī varu panākt sevī vēlamās emocijas?" Piemēram, ja es jūtos neapmierināts, tad, kas man būtu jādara, lai es justos laimīgs? Kas man var palīdzēt justies laimīgam? Varbūt jāveic pastaiga? Jāapēd kūka? Jāpazvana savam labākajam draugam? Uzraksti dažas lietas, ko tu darīji savā dzīvē, kad spēji pārveidot negatīvās emocijas pozitīvajās - 3. solī izjustās negatīvās uz 5. solī izjustajām pozitīvajām. Necenties atrisināt pašreizējo situāciju. Domā par citu savas dzīves periodu, kad veiksmīgi spēji izmainīt savas izjūtas, neatkarīgi no situācijas!

Tiklīdz tu būsi veicis 6. soli, ir svarīgi izjust dziļāku saistību ar problēmsituāciju un atklāt sevī emocijas, kas izraisījās, rodoties tevī pretestībai. Tevī ir daļa, kas nevēlas piedzīvot 3. solī minētās emocijas, jo tā gaida, lai notiktu 5. solī minētās emocijas. Tu esi piesējis šīs emocijas pašreizējajai situācijai un tagad esi apstājies, gaidot situāciju, kas palīdzēs tev nomainīt savas sajūtas. Taču tava atrašanās vienā vai otrā emocionālajā stāvoklī ir atkarīga tikai no tevis paša. Tas gan nenozīmē, ka tu spēsi kontrolēt savas emocijas un uz visiem laikiem atbrīvosies no sarūgtinājumiem. Tas nozīmē, ka katru reizi, kad tevī radīsies nepatīkamas emocijas, tu spēsi mācīties šajā situācijā, un tad tevī radīsies spēks virzīties tālāk. Ja tu atkal un atkal piedzīvo vienu un to pašu nepatīkamo situāciju, tad bieži tas notiek tāpēc, ka tu esi iestrēdzis ciklā, gaidot, kad negatīvās emocijas izraisošā situācija izmainīsies pati, nevis izmantosi savu spēku, lai pats mainītu savas sajūtas.

Šis vingrinājums nedos tev iespēju nekavējoties rast situācijas risinājumu, jo situācija galu galā ir jāatrisina, pamatojoties gan uz tavu uzvedību, gan uz visu pārējo tās dalībnieku rīcību. Šis vingrinājums ļaus tev būt iekšēji mazāk saspringtam līdzīgās situācijās un veidos arī iespēju telpu citiem neizdarīt pretestību tev. Tātad tiklīdz tu spēsi atlaist savu emocionālo un enerģētisko pretošanos savām sajūtām negatīvajās situācijās, tu ar to izveidosi enerģētisku iespēju arī citiem cilvēkiem izmainīt savu izturēšanos. Tev ir jāuzņemas pilna atbildība par savām pārdzīvojamajām emocijām un par paņēmieniem, kurus pielieto sevis sakārtošanai šajās situācijās. Tieši šeit ietverta tava pretošanās.

Tiklīdz izpildīsi visus sešus vingrinājuma soļus, tu vari izmest aprakstīto papīru un ar to arī nobeigt. Tev šajā situācijā nav nepieciešams nekavējoties plānot darīt vēl kaut ko citādi. Taču laikam ritot, tu ievērosi, ka situācija sāk mainīties; tu mazāk laika veltīsi, vērojot šādas situācijas. Piemēram, tu mazāk laika tērēsi strīdos ar saviem bērniem par nepieciešamību sakārtot lietas. Tu mazāk laika tērēsi sarunām ar savu brāli, kurš tevi uztrauc. Tā vietā tu ievērosi, ka tu šādās situācijās spēj dabiski piekāpies un atrodi citus veidus, kā attīstīt sajūtu, ko tu norādīji 5. solī. Pēc tam jau attiecīgi arī citi apkārtējie pielāgos savu uzvedību tavai uzvedībai. Viņi mainīs situāciju. Šīs jaunās situācijas var vēl nebūt tev ideālas, taču jau var kļūt pietiekami labas vai pat labākas, nekā tu biji iecerējis. Tu nevari kontrolēt viņu uzvedību, taču vari salauzt sev ierasto gaidu vai pretošanās uzvedību, kura izraisīja tevī sākotnējās negatīvās emocijas.

Šomēnes neviens no jums nevar atļauties saglabāt uzvedību, kas traucē virzīties uz priekšu. Tev būs nepieciešams darīt kaut ko savādāk, un tajā slēpjas atšķirība. Tas novedīs tevi pie dažu konkrētu situāciju risinājumiem. Taču arī tas izbrīvēs mazliet vairāk gaismas un pārvietos konkrētai situācijai iztērēto enerģiju, lai radītu tavai brīvībai lielāku telpu.

Pilns teksts - https://gaisma12.lv/jaunumi.php

Komentāri (0)  |  2012-05-02 16:39  |  Skatīts: 1205x         Ieteikt draugiem
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ