MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

 


Pa Lāčplēša ielu līdz piramīdai


"Beidzot esmu to paveicis! Piramīda ir gatava!" klausulē atskan vīrieša balss. Andrejs Krūklis, lasot 36,6 °C rakstus par piramīdām, nopietni aizdomājies - kā būtu, ja arī pats tādu uzceltu?! Enerģētiskā būve tapa Lielvārdē, līdzās ģimenes vasaras mītnei.

Andrejs rāda mapīšu kaudzi, vienā saliktas arī visas 36,6 °C publikācijas par piramīdām. Vislabāk patikusi Usmas novada iedzīvotāja Arvīda Betmaņa uzceltā - tai ir plēves jumts, tātad iespēja lūkoties debesīs.

Enerģiskais vīrs zvanīja uz redakciju jau pagājušā pavasarī. Izprašņāja par piramīdas izmēriem, proporcijām un leņķiem. Nācās mulst, jo rakstā atainoju vien to, ko klāstīja paši būvētāji. Taču viņam tobrīd, šķiet, svarīgs bija sarunu biedrs, ar ko pārspriest prātu pārņēmušo ideju. Doma par neparasto būvi milza kā gaisa pildīts balons. Viņš vāca materiālus no preses un interneta, dažas piramīdas aizbrauca aplūkot.

Drīz vien sāka rēķināt un kalkulēt, zīmēt projektu uz milimetru papīra, plānot celtniecību. Jau septembra beigās piramīdā varēja ieiet un atgulties. Tas nekas, ka guļamlāvas dēļi vēl bija novietoti uz virtuves ķeblīšiem.

Trāpa arī kaimiņiem

Pļaviņas vidū slejas majestātiska būve no zaļganiem dēļiem, kam toni piešķīris impregnējošais pārklājums. Piramīda piestāv ainavai kā rota svētku tērpam.

Netālu redzama plāksnīte - Lāčplēša iela. Andrejs smejas: "Aizej pagulēt piramīdā un nāc atpakaļ kā Lāčplēsis, spēka pilns."
Lielvārdes centrālās ielas nosaukums savulaik bija piestiprināts mantotajam namam, ko ģimene vēlāk pārdeva. Plāksnīti Andrejs atveda uz lauku mājām, atrada tai zīmīgi svarīgu vietu.

Viņš it visā prot saskatīt simbolus. Dārzā novietojis laukakmeņus, kam devis stiprus apzīmējumus - Lielvārdes josta, Lāčplēša gulta.

"Akmeņi taču ir miljons gadu liecinieki! Atlaižos uz platās virsmas, iztaisnoju mugurkaulu un ķeru spēku," skaidro saimnieks.

Līdz šim viņš krāmējies tikai ar akmeņiem un koku saknēm - arī tās izliktas dārzā kā milzu putni ar izplestiem spārniem -, tagad tapusi arī pirmā neparastā būve. Tā noder paša veselības sakārtošanai un var palīdzēt citiem. Turklāt piramīda attīra apkārtni no negatīvā strāvojuma. Andrejs prāto, ka viņa uzceltā gan nav pārlieku augsta, tomēr „līdz kaimiņiem noteikti ķer".

Svarīgo objektu sākumā gribēja būvēt pagalmā, taču tuvumā nedrīkst būt citas celtnes. Kopā ar sievu izlēma - labāk būs, ja cels nostāk. Sieva pret Andreja idejām izturoties iecietīgi.

Piramīda izmaksājusi krietni daudz, taču saimnieks nebēdā, jo zina - nauda atgriezīsies, turklāt negaidītā veidā.

Ieejas maksu par piramīdas izbaudīšanu gan neprasīšot. „Par labām, garīgām lietām naudu nedrīkst ņemt, tas var slikti atmaksāties."

No zemes un debesīm

Andrejs rāda sava īpašuma āderu karti, ko izveidojis zintnieks Totis jeb Jānis Neibergs. Senči vienmēr ņēma vērā āderu atrašanās vietas. Raka aku, iemērot āderu krustpunktā. Savukārt plīti istabā un kanceli baznīcā novietoja uguns āderu krustpunktā.

Andrejs lūdzis talkā Toti, lai atrastu īsto vietu piramīdai. Vieni teikuši - enerģētiskā celtne jāslej tīrā laukumā, kur nav ūdens āderu. Citi uzsvēruši - tomēr nepieciešams krustpunkts. Šis viedoklis šķita loģiskāks gan saimniekam, gan zintniekam. Atrasta īstā vieta, turklāt to šķērso arī uguns jeb dievišķās āderes.

Ne viens vien atzinis, ka Lielvārdes piramīdā jūtama spēcīga enerģētika.

Protams, ņemts vērā pareizais novietojums - piramīdas skaldnes ārkārtīgi precīzi orientētas pēc debespusēm.

Celtniecībā nav izmantots metāls, skujkoku dēlīši savienoti ar koka tapām. Durvju eņģes izgatavotas no ugunsdzēsēju šļūtenes, stiprinātas ar vara naglām. Andrejs atrada internetā firmu, kas būvē laivas un vara stiprinājumus pasūta no Zviedrijas.

Viņš slavē savus palīgus - Edgaru Sprudzānu, Jāni Nagli un Elmāru Baginski. Īpaši aizrautīgi strādājis Edgars, vietējais zemnieks. Katru būvei paredzēto dēlīti piezāģējis, izveidojis gropīti, lai tie piegulētu cits citam perfekti un skaisti, piramīdā netiktu iekšā lietus un sniegs.  

„Man bija arī viesstrādnieks no Anglijas!" negaidīti saka Andrejs. Izrādās, māsas mazdēls, viesojoties Latvijā, bijis ar mieru nākt talkā.

Katrs procesa dalībnieks rosināja kādu labu ideju. Piemēram, kaimiņš ieteica durvis darināt no rievotās plastmasas, jo koka dēlīši tās darīja nepaceļami smagas.

Visgrūtākais bija pareizi salikt kopā spāres, sakrustot tā, lai leņķi iznāk precīzi.

Piramīdas virsotnei uzlikta vara cepurīte. Šo ideju Andrejs noskatīja aprakstos par Ukrainas dziednieka Nikolaja Dolgorukija enerģētiskajām būvēm - viņš kaparu uzskatot par kosmisku metālu.
„Kapars darbojas kā antena, caur to nāk enerģija no augšas," tā būvnieks.

Svarīgi, lai enerģija plūstu no apakšas uz augšu un otrādi, cauri cilvēkam, kurš guļ piramīdā.

Ne viens vien atzinis, ka Lielvārdes piramīdā jūtama spēcīga enerģētika.

Palīgos uzaicināti jauni puiši, lai ēku apšūtu ar dēlīšiem. Viņi apskatījuši būvi un godbijīgi novilkuši - tā gan ir majestātiska...

Palīdzēt citiem

„Līdz piecdesmit gadiem veselību bojājam, pēc tam darām visu, lai atveseļotos. Tādēļ arī uzcēlu piramīdu," saka Andrejs.

Viņš dodas turp pievakarē, apguļas uz lāvas, klausās putnu sarunās un sevī. Atzīst, ka jaunībā bija materiāli ievirzīts cilvēks. Studēja ekonomiku, centās labi pelnīt, lai ģimenei nekā netrūktu.

Deviņdesmito gadu sākumā viņa uzņēmums veica rekonstrukciju kādā Elijas ielas namā Rīgā, kur atradās arī grāmatu apgāds Vieda. Andrejs izdomāja iegādāties jaunā laikmeta mācības trīs sējumus, grāmatu par dzīvo ētiku, ko sarakstījusi Helēna Rēriha. Izlasīt gan nebija vaļas. Toties izstudēja brošūru par psihisko enerģiju, tagad to dēvē par domu spēku.

„Šī grāmatiņa mani atmodināja. Ķēros klāt arī Rērihas sējumiem. Tā sākās mana interese par nemateriālo pasauli."

Izlasījis 36,6 °C, ka piramīda spēj strukturēt ūdeni, uzlabot to. Ievietojis traukus ar akas ūdeni. Pēc laika vedis tos uz Rīgu kaimiņienei - lai viņa labāk justos. Sirmā kundze dzērusi ar baudu, vien piebildusi, ka nedaudz garšo pēc egles.

Jauno Lielvārdes objektu izmanto arī cilvēki ar smagām veselības problēmām. Sievas draudzene sirgst ar multiplo sklerozi. Vairākas reizes šurp braukusi, atzinusi, ka palīdz. Viņa esot apņēmības pilna gūt virsroku pār slimību.

Andrejs tic, ka piramīda var palīdzēt atveseļoties. Spēcīgo enerģētiku papildina domu spēks, kas ir jaudīgas zāles. Pozitīvi noskaņojies un topi veselāks. „Nevajag cīnīties pret tumsu, bet veicināt gaismu. Gaisma pati norīs tumsu."

Jauno Lielvārdes objektu izmanto arī cilvēki ar smagām veselības problēmām. Sievas draudzene sirgst ar multiplo sklerozi. Vairākas reizes šurp braukusi, atzinusi, ka palīdz. Viņa esot apņēmības pilna gūt virsroku pār slimību.

Andrejs uzskata, ka ar labām, garīgām lietām jādalās, lai tās nestu svētību. „Ja kādam piramīdas spēks patiešām nepieciešams veselības atgūšanai, ja palīdz, lai brauc, cik grib un cik nepieciešams. Ja cilvēkiem noder, ko vairāk varu gribēt."





Svarīgi skaitļi


Ja vēlaties būvēt savu piramīdu, noderīgi  zināt vēlamos izmērus:

piramīdas pamata mala - 4,4 m;

augstums - 2,75 m;

attiecību koeficienti: augstums pret garumu - 0,62, garums pret augstumu - 1,6;

grīda pret sānu plakni atrodas 55 grādu leņķī (viens no zelta griezuma rādītājiem).

Guļamlāvas attālums no grīdas - 93 cm, kas ir viena trešā daļa no piramīdas augstuma.

Skujkoku dēļi, kas izmantoti būvniecībai, impregnēti 4-5 reizes.

Andreja Krūkļa celtnes materiālu un būvniecības izmaksas - 500 latu.






02.11.2011
Gunta Tabore, 36,6°C

https://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=330042:pa-lpla-ielu-ldz-piramdai-&Itemid=165



Komentāri (0)  |  2012-05-19 21:18  |  Skatīts: 2900x         Ieteikt draugiem
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ