MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

 


Attīrīšanās rituāli pirms ziemas Saulgriežiem


Ko darīt pēdējās tumšajās dienās pirms ziemas saulgriežiem? Iesaka zintniece Marija.

Advente ir attīrīšanās rituālu laiks, kad cilvēks sagatavojas gaismas atnākšanai, tāpēc tumšajā laikā pirms ziemas saulgriežiem dedzini sveces. Bet nevis krāsainajā glazūrā vai apgleznotās – tās ir viltus krāsas – bet viscaur krāsainās vai gaišas sveces. Sveču krāsa jāizvēlas pēc izjūtām, bet vislabākās šim laikam ir saules krāsas – dzeltenā un oranžā, jo tās dod garīgo enerģiju un spēku strādāt.
...
Komentāri (0)  |  2013-12-15 21:46  |  Skatīts: 2743x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Puzuri


     Kā ar puzuriem - vai proti izveidot?... Es protu un esmu tos gatavojusi. Tiesa, ne katru gadu, jo ne vienmēr ir iedvesma vai savākti materiāli, taču šogad atkal gatavošu. Manās mājās niedres savāktas, jau pažuvušas un pamazām brīvajos brīžos sagriežu posmiņos... Tikai tad sāksies Lielais Radīšanas Darbs. Esam nolēmušas arī LAISMAS kārtējā nodarbībā kādu puzuri uzmeistarot, tādēļ sameklēju papildus informāciju par tiem.
...
Komentāri (0)  |  2013-12-02 01:16  |  Skatīts: 5827x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Zīmes ir mūsu instrumenti, ko senči mums atstājuši


Roberts Šilings 3x3 nometnē vadīja ievirzi «Saules rits un baltu zīmes». Viņš stāstīja par to, ka arī mūsdienās senču mantojumu — zīmes — varam izmantot savā labā kā lielās lietās, tā arī pavisam ikdienišķos sīkumos. Ikdienā Roberts ir praktizējošs jurists, tāpēc viņa aizraušanās ar zīmju pētīšanu un latvisko dzīvesziņu ieintriģē vēl vairāk.
...
Komentāri (0)  |  2013-08-22 18:29  |  Skatīts: 2116x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Kā palīdz augi


Augi radīti šai pasaulē, lai dziedinātu. Lai gūtu spēku, tie pat nav jānoplūc. Vasara ir īstais laiks, lai lūgtu palīdzību augiem. Esmu novērojusi, ka staigājot pa dabas takām, ir augi, kas it kā „uzrunā”, piesaista uzmanību. Katrā reizē tie var būt atšķirīgi, bet, ja vairakkārt tas ir viens un tas pats, tad gan noteikti „jāparunājas” un jāuzklausa. Tas ir tāpat, kā ar dažādām ZĪMĒM mūsu Ceļā.
...
Komentāri (0)  |  2013-07-02 23:07  |  Skatīts: 1378x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Dainis Ozoliņš “Latvijas svētība – ūdens” konferencē Baltu sakrālais mantojums


Latvieši dzīvo pie jūras. Latvijā esot 777 upes, kas garāks par 10 km, 3884 ezeri un neskaitāmi daudz avotu. Avotu ūdens tika uzskatīts par svētu. Ūdens slēpj sevī daudz noslēpumu. Cilvēka ķermenis satur apmēram 60-80% ūdens, asinis satur 83% ūdens, cilvēks var iztikt 30 dienas bez ēšanas, bet bez dzeršanas ne ilgāk kā dažas dienas. Tam piemīt brīnumains enerģētisks spēks un atmiņa. Ūdens struktūru veido klasteri. Ūdens iegaumē energoinformācijas līmenī notikumus, domas, vārdus. To senatnē saprata mūsu senči un ūdeni izmantoja ne tikai higiēnai un pārtikai, bet arī kā ārstniecības līdzekli. Pievērsīšos Latvijas vislielākai bagātībai — avotu ūdenim, avotu ūdens īpašībām.
...
Komentāri (0)  |  2013-04-04 16:05  |  Skatīts: 1742x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


SPĒKA VĀRDI. Janīna Kursīte


2013. gada 17. marts
 
Rīgas Latviešu biedrības nama Kamīnzālē ar priekšlasījumu SPĒKA VĀRDI viesos baltu filoloģe, literatūrzinātniece JANĪNA KURSĪTE -
saruna par to, kā mūsu pašu un mūsu tautas dzīvi ietekmē tas, ko mēs katrs runājam, rakstām, daudzinām.
...
Komentāri (0)  |  2013-03-18 18:47  |  Skatīts: 1957x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Latvju zīmēs ierakstītā dzīvesziņa.


Saruna ar Mākslas zinātņu maģistru, semiotiķi,  Latvijas Dievturu Sadraudzes dižvadoni Valdi Celmu.    

Skaidrs, ka vienā sarunā šo tēmu izsmelt nevar. Tas lai paliek plašāku izdevumu, publikāciju un specializētas literatūras studijām. Taču par būtiskāko un aktuālo latviskās dzīvesziņas pētnieku un kopēju Valdi Celmu iztaujāju laikā, kad Latvijas valsts gadadiena iemirdzas svecīšu, lāpu, svētku salūta un arī „Staro Rīga" gaismās. Šo svētku priekšvakarā gadu no gada uzvirmo diskusijas par to, ko nozīmē būt latvietim, ko nozīmē būt patriotam. Šis ir arī laiks, kad pēc latviešu gadskārtu kalendāra beidzas Veļu laiks un mēs sākam gaidīt Gaismas dzimšanu - Ziemas Saulgriežus.
...
Komentāri (0)  |  2012-12-07 22:46  |  Skatīts: 4153x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Austošās saules dziesma


Komentāri (0)  |  2012-11-30 15:20  |  Skatīts: 2194x         Ieteikt draugiem


Mīļi lūdzam Latvju Dievu


Mīļi lūdzam Latvju Dievu

Par Latviju. Es Esmu pārliecināta par to, ka Latvija ir īpaša vieta. Lai cik tas dīvaini nebūtu, man vajadzēja garu ceļu, lai to saprastu. Un tas notika mainoties manai attieksmei pret pasauli un saviem tuvākajiem. No dziļa naida un citu vainošanas par to, ka man neveicas, līdz sapratnei, ka tas kā es uztveru savus līdzcilvēkus ir tikai manu izjūtu un pasaules sapratnes atspulgs. Tas bija mans iekšējais ceļojums uz Sirdi.. Un  šobrīd, es esmu pārliecināta, ka dzīva, līdzjūtīga Sirds ir vērtīgāka par visiem pasaules dārgumiem. Tev un man un daudziem Sirdis jau modušās un sauc pēc brīvības, kas reizē liek savas sirdsapziņas priekšā atbildēt par katru teikto vārdu, domu, darbu. Sirdij nesamelosi un vai ir vērts to darīt? Varbūt vienkārši dūšu vajag, kā Sprīdītim. Uzņemties pašam atbildību un darīt, ne gaidīt, ka citi izdarīs. Un sirdī mēs visi nojaušam, ka jau nāk citi laiki. Un strauji. Tālāk, lai mana atbilde Tev un sveiciens no Sirds uz Sirdi ir šīs rindas!                     
...
Komentāri (0)  |  2012-11-21 18:59  |  Skatīts: 1334x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Vasaras Saulgriežu Uguns rituāls


Ievietošu šeit no dažādīem avotiem savāktus zinības -

Saulgrieži ir Saules un Zemes svētki. Mēs vienmēr gaidām Saules tuvošanos.
Saule ir mūsu sistēmas sirds telpas zīmju simbolā. Viņa šajā brīdī ir mums vistuvāk laika spēlē. Vistuvāk mums - Zemei.
Brīdis, kad mēs varam būt kopā, uzlikt rokas uz savas sirds un sajust gaismu.
...Tad mēs ieejam cauri vārtiem Saules aplī, izsijājamies caur viņas zelta sietu -
...
Komentāri (0)  |  2012-06-20 18:09  |  Skatīts: 5431x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.Lapa | [1] 2 [3] [4] [5] |