MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

 


Armands Puče "Kambala..., āmen!"


   Neesmu profesionālā sporta fane un īpaši par to neinteresējos, atšķirībā no maniem bērniem, kuri Ziemassvētkos bija sabraukuši mājās. Dēls ļoti vēlējās izlasīt grāmatu par Kasparu Kambalu un to paņēmām no bibliotēkas. To izlasīja arī meita un kad bērni aizbrauca, nolēmu izlasīt arī pati. Ieraudzīju citādu pasauli, par ko neko nezināju, vismaz no aculiecinieka skatījuma. Lasās viegli, jo uzrakstīta saistošā valodā. Priecājos, ka izlasīju.
...
Komentāri (0)  |  2015-01-03 19:32  |  Skatīts: 1031x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Jāzeps Pīgoznis "Pēckarš. Krāsas. Jaunība"


   Apgādā Zvaigzne ABC iznākusi Jāzepa Pīgožņa sarakstīta autobiogrāfija „Pēckarš. Krāsas. Jaunība”, kurā mākslinieks aprakstījis to, kā četrdesmito gadu beigās ieradies Rīgā, mācījies Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolā un pēc tam Mākslas akadēmijā, kā darbojies studentu vides veidošanā. Tas ir stāstījums par mākslinieka jaunības gadiem, mācībām, dēkām un kurioziem, nebēdnībām un mīlestību. Autobiogrāfija sarakstīta viegli uztveramā, bagātā un trāpīgā valodā, ar neizsīkstošu humoru un sirsnību attēlojot vispirms biklā, bet talantīgā lauku zēna Jāzepa pavisam nejaušo nokļūšanu Rīgas mākslas skolā, vēlāk – mācības un ikdienas cīņu par izdzīvošanu pēckara Rīgā. Ar asu spalvu un labsirdīgu smaidu Jāzeps Pīgoznis raksturo gan abu mācību iestāžu pasniedzējus, gan savus studiju biedrus – vēlāk ievērojamos māksliniekus Gunāru Krolli, Borisu Bērziņu, Induli Ranku un citus. Grāmatā sniegts arī precīzs laikmeta raksturojums par pēckara gadiem, kad radošo garu centās ierobežot ideoloģijas uzspiestās prasības, un par nacionālajām idejām pat visniecīgākajā to izpausmē draudēja visbargākais sods. Tekstu papildina bagātīgs oriģinālo fotoattēlu klāsts, kā arī Jāzepa Pīgožņa agrīno un vēlāko mākslas darbu katalogs, kurš autoram ir pirmais pēdējo desmit gadu laikā.
...
Komentāri (0)  |  2014-12-29 21:09  |  Skatīts: 773x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Gundega Repše "Dzelzs apvārdošana"


    Man tuvs Gundegas Repšes rakstības stils, tādēļ ar prieku lasu viņas sarakstītās grāmatas. Paredzu, ka mūsu bibliotēkas lasītāju vidū šai grāmatai nebūs tik liela piekrišana, jo tā liek domāt, ne tikai lasīt...
...
Komentāri (0)  |  2014-12-09 15:50  |  Skatīts: 999x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Elita Patmalniece “PRIEKS :) no A līdz Z”


     Neko labāku jau neuzrakstīšu par šo grāmatu, kas patiešām man atnesa Prieku!
-------------------
Kur Elita – tur krāsas, jautrība, košas detaļas, uzdrīkstēšanās, vārdu sakot – šovs! Tā esam pieraduši. Arī viņa to nemaz nenoliedz: “
...
Komentāri (0)  |  2014-11-27 16:22  |  Skatīts: 1001x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Laimdota Sēle "Septiņu rūnu kalns"


  Laimdotas Sēles vārds man ir jau pazīstams un esmu lasījusi lielāko daļu no autores grāmatām, bet ne visas. Kā izrādās – arī „Spoguļa pārbaudi” neesmu lasījusi, taču man šķita interesants tās turpinājums „Septiņu rūnu kalns”. Lasīju un nevarēju vien atrauties...
...
Komentāri (0)  |  2014-11-19 22:13  |  Skatīts: 825x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Anna Skaidrīte Gailīte "Es stāstīšu visu..."


      Katrai sievietei esot kaut nedaudz jābūt maitai. Paša vēlmes vispirms un pēc tam viss pārējais. Sevi ir jāmīl… Pēdējā laikā ļoti daudz tiek runāts par to, ka jāmīl sevi, ka ka būt apmierinātam ar sevi ir pats galvenais, lai arī tevi dēvē par egoistu. Tomēr tajā pašā laikā runā arī par to, ka mūsdienu cilvēki, ir tik pārņemti ar sevi, savu labumu, savu vēlmju apmierināšanu, ka neredz un nerēķinās cits ar citu. Turklāt runa nav par mazpazīstamiem vai nepazīstamiem cilvēkiem… runa ir par pašiem tuvākajiem. Ģimenes locekļi, draugi, kaimiņi… tiek vētīti pēc paša vērtības skalas, virspusēji un neiedziļinoties, neaizdomājoties, nesadzirdot, jo visa pasaule taču griežas ap paša vēlmēm, sajūtām, emocijām. Bieži vien vērā tiek ņemts izdevīgums, nerēķinoties ne ar morāles ne ar cilvēciskajām vērtībām. Tādās reizes es pasakos Dievam, ka tas nav ļāvis manam egoismam izkāpt no īsajām zēna bikšelēm.
...
Komentāri (0)  |  2014-10-20 22:10  |  Skatīts: 832x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Dzintars Tilaks "Sirds nemiers"


     Tā sanācis, ka pēdējā laikā izlasīju vairākas mūsu latviešu autoru grāmatas, bet pieminēšu tikai vienu. Esmu latviešu literatūras cienītāja, taču viss uzrakstītais man ne vienmēr šķiet tik interesants, lai gribētu atcerēties. Šo grāmatu tomēr pieminēšu, jo tajā figurē arī Mazsalaca... Un - izlasīju ātri!:)
...
Komentāri (0)  |  2014-10-14 19:59  |  Skatīts: 879x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Haruki Murakami "Skarbā brīnumzeme un pasaules gals"


     Ar mani ir tā, ka bieži vien nelasu tās grāmatas, kuras tiek cildinātas un it kā ir ļoti populāras. Kā jau bibliotekārei, Murakami vārds man bija zināms, taču viņa darbus nebiju lasījusi. Pat nebiju mēģinājusi, lai gan atsauksmes no dažiem mūsu lasītājiem bijušas labas. Doma, ka vajadzētu vismaz vienu izlasīt, bija radusies, taču vienmēr gadījās kaut kas cits, vairāk mani piesaistošs, lai Murakami atliktu uz vēlāku laiku. Taču reizēm kāda norāde vai zīme mums parāda, ka šis laiks ir pienācis. Tā laikam sanāca ar šo grāmatu, kuru beidzot esmu izlasījusi! Nebija viegli, un lasot jutos stipri dīvaini, jo rakstītais šur tur sasaucās ar citur iepriekš lasīto... Jā, un šīs grāmatas satura izklāstā darbojas taču bibliotekāre, kas bija galvenais stimuls, kādēļ iesāku lasīt!:) Un vēl tā īsti nevaru atrauties no šīs grāmatas Pasaules... Priecājos, ka izlasīju! Paldies par ieteikumu!
...
Komentāri (0)  |  2014-09-22 17:04  |  Skatīts: 773x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Andra Manfelde "Dzimtenīte"


      Es domāju, ka daudzus, tai skaitā arī mani, satrauc tas, ka daļa latviešu dodas pasaulē laimes (naudas) meklējumos. Man ir laimējies tepat, mūsu zemītē – ir gan sirdij tuvs darbiņš, gan paēdusi esmu un netraucē kredītu smagums. Bet ir arī citādi cilvēki ar saviem dzīves stāstiem, arī, kā tikko izlasītajā grāmatā. Un tad paliek tik skumji…
...
Komentāri (0)  |  2014-08-12 23:13  |  Skatīts: 1094x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Šarlote Binghema "Sirds pārvērtības"


   Šī nu ir viena no tām grāmatām, kas neatstāj lasītāju vienaldzīgu...

Romāna “Sirds pārvērtības” galvenie varoņi – komponists Frederiks un mūziķe Flēra – sastopas ārkārtīgi nepiemērotā brīdī – katram no viņiem ir savas problēmas un noslēpumi. Taču Frederikam jau no pirmā skatiena ir skaidrs, ka vismaz viņa dzīvi šī tikšanās pārvērtīs uz visiem laikiem.
...
Komentāri (0)  |  2014-07-23 22:27  |  Skatīts: 926x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.