MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

 


Haruki Murakami "Skarbā brīnumzeme un pasaules gals"


     Ar mani ir tā, ka bieži vien nelasu tās grāmatas, kuras tiek cildinātas un it kā ir ļoti populāras. Kā jau bibliotekārei, Murakami vārds man bija zināms, taču viņa darbus nebiju lasījusi. Pat nebiju mēģinājusi, lai gan atsauksmes no dažiem mūsu lasītājiem bijušas labas. Doma, ka vajadzētu vismaz vienu izlasīt, bija radusies, taču vienmēr gadījās kaut kas cits, vairāk mani piesaistošs, lai Murakami atliktu uz vēlāku laiku. Taču reizēm kāda norāde vai zīme mums parāda, ka šis laiks ir pienācis. Tā laikam sanāca ar šo grāmatu, kuru beidzot esmu izlasījusi! Nebija viegli, un lasot jutos stipri dīvaini, jo rakstītais šur tur sasaucās ar citur iepriekš lasīto... Jā, un šīs grāmatas satura izklāstā darbojas taču bibliotekāre, kas bija galvenais stimuls, kādēļ iesāku lasīt!:) Un vēl tā īsti nevaru atrauties no šīs grāmatas Pasaules... Priecājos, ka izlasīju! Paldies par ieteikumu!
...
Komentāri (0)  |  2014-09-22 17:04  |  Skatīts: 695x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Andra Manfelde "Dzimtenīte"


      Es domāju, ka daudzus, tai skaitā arī mani, satrauc tas, ka daļa latviešu dodas pasaulē laimes (naudas) meklējumos. Man ir laimējies tepat, mūsu zemītē – ir gan sirdij tuvs darbiņš, gan paēdusi esmu un netraucē kredītu smagums. Bet ir arī citādi cilvēki ar saviem dzīves stāstiem, arī, kā tikko izlasītajā grāmatā. Un tad paliek tik skumji…
...
Komentāri (0)  |  2014-08-12 23:13  |  Skatīts: 930x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Šarlote Binghema "Sirds pārvērtības"


   Šī nu ir viena no tām grāmatām, kas neatstāj lasītāju vienaldzīgu...

Romāna “Sirds pārvērtības” galvenie varoņi – komponists Frederiks un mūziķe Flēra – sastopas ārkārtīgi nepiemērotā brīdī – katram no viņiem ir savas problēmas un noslēpumi. Taču Frederikam jau no pirmā skatiena ir skaidrs, ka vismaz viņa dzīvi šī tikšanās pārvērtīs uz visiem laikiem.
...
Komentāri (0)  |  2014-07-23 22:27  |  Skatīts: 843x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Inga Ābele "Klūgu mūks"


     Inga Ābele - prozaiķe, dramaturģe, dzejniece. Dzimusi 1972. gadā Rīgā. Beigusi Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra un TV dramaturģijas nodaļu. 2003. gadā saņēmusi Literatūras gada balvu par dramaturģiju un 2004. gadā Literatūras gada balvu par stāstu krājumu
...
Komentāri (0)  |  2014-07-17 20:40  |  Skatīts: 1170x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Anda Līce "Lielais lakats"


   Grāmatu lasīšana ir ne tikai mans vaļasprieks, bet arī mana darba specifika, taču nelasu visas grāmatas pēc kārtas, vienīgi tās, kas mani „uzrunājušas” tādā vai citādā veidā. Šeit neievietoju visas, ko esmu lasījusi, tikai tās, kas likušas padomāt, pie kurām gribētos atgriezties...
...
Komentāri (0)  |  2014-07-06 20:25  |  Skatīts: 1426x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Mārtiņš Vērdiņš "Epizodes"


   Šī grāmata ir mazliet citādāka, kā parasta biogrāfija. Rakstījis pats autors par sevi, savām izjūtām. Epizodes. Varbūt tādēļ man sākumā bija pagrūti lasīt. Rakstītā vārda Epizodes mijas cita ar citu, kā mākslinieka otas radītā gleznas. Ja gribi izprast, katra Epizode jālasa pat vairākkārt. Tāda jau ir mūsu dzīve – no dažādām Epizodēm veidota. Grāmatas iespaidā domāju par savas dzīves Epizodēm... Interesanti.
...
Komentāri (0)  |  2014-05-27 01:22  |  Skatīts: 713x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Kristīne Muciniece "Atbrīvot sargātāju"


   Beidzot esmu izlasījusi arī Kristīnes trešo grāmatu no cikla „Eņģeļu acis” – „Atbrīvot sargātāju”! Zināju jau par tās iznākšanu no pašas autores, bet negadījās iespēja ātrāk to iegādāties. Un tad tā pie manis atnāca, kā nesenās vārda dienas Dāvana un tūlīt ķēros pie lasīšanas. Tā pagāja mana brīvdiena, lasot šo grāmatu. Jāatzīstas, ka tēma nav no vieglajām un nu jau pazīstot autori personīgi mazliet tuvāk, saprotu kādēļ... Lai arī izejot šo Mācību stundu caur šo grāmatu, kādu laiku paliek pārdomu smagums, taču – Mācības ir dažādas un katram mums SAVA. Arī caur grāmatām un rakstīto vārdu. Paldies, Kristīne!
...
Komentāri (0)  |  2014-05-20 16:24  |  Skatīts: 789x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Elvita Ruka "Izdzīvo.Piedzīvo.Lido."


 Romāns sākas kā piedzīvojumu stāsts par ceļojumu uz Alapajevas klosteri Krievijā, taču negaidīti aizved drosmīgā un dziļā psiholoģiskā ceļojumā romāna varones pagātnē. Tajā dzīvespriecīgi un traģiski savijas viss, ko diktē laiks un personiskie pārdzīvojumi, tiecoties pēc ticības, mīlestības un līdzsvara.
...
Komentāri (0)  |  2014-04-26 01:04  |  Skatīts: 824x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Aina Liepiņa "Gunta Virkava - Nakts sarunas"


      Un atkal grāmata par manas paaudzes cilvēku - aktrisi. Aktieri ir tās profesijas pārstāvji, kurus zina daudzi, par kuriem interesējas, par kuriem raksta... Gribot negribot, lasot šādas biogrāfiskas grāmatas, ir jādomā arī par sevi, savu dzīvi... Man patika šī grāmata, atšķirībā no grāmatas, kas arī nesen iznākusi par citu pazīstamu aktrisi. Uzrakstīt var dažādi...
...
Komentāri (0)  |  2014-04-07 03:13  |  Skatīts: 1304x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Irina Tomsone "Mēness dūriens"


    Aktrise un pedagoģe Irina Tomsone ir ne tikai lieliska raksturlomu tēlotāja, bet arī izveicīga stāstniece, un viņas atmiņu un eseju krājums ir tam tiešs pierādījums.
...
Komentāri (0)  |  2014-03-08 17:11  |  Skatīts: 1105x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.