MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

MĪLESTĪBA! GAISMA! HARMONIJA!

 


Lida Pakraste "Baloži virs torņiem"
       Šis ir romāns, kuru grūti nolikt malā. Šis neapšaubāmi ir mīlestības romāns. Bet ne tikai.

Šis ir romāna galvenās varones Mairitas pārdzīvotais jūtu, kaislību, bet arī tautas Atmodas laiku stāsts, kurā vēsturiskie
...
Komentāri (0)  |  2011-06-15 17:17  |  Skatīts: 1634x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Aleksandra Jolkina "Piesmietā misis Eiropa"


                Grāmatā ir aprakstīta Aleksandras Jolkinas veiktā žurnālistiskā izmeklēšana par fiktīvajām laulībām kā Eiropas Savienības imigrācijas likumdošanas apiešanas veidu.
Izmeklēšanas lielāko daļu veido slēptā eksperimenta rezultāti, ko autore veikusi, lai detalizēti noskaidrotu fiktīvo laulību shēmas praktiskos aspektus. Izliekoties par finanšu grūtībās nonākušo latviešu sievieti, Aleksandra Jolkina izveidoja vairākus viltus profilus portālā draugiem.lv, kā arī ievietoja darba meklētāju sludinājumus portālos zip.lv un ss.lv. Slēptā eksperimenta gaitā tika nodibināti kontakti ar vairāk nekā desmit grupējumiem, ko veido latviešu un pakistāniešu/indiešu izcelsmes organizētāji, kā arī "trešo valstu" līgavaiņi. Žurnāliste klātienē satikusi 12 savedējus, saņēmusi 19 viltus "līgavai" paredzētās aviobiļetes uz Dublinu. Papildus vairāk nekā 20 organizētāji tikuši atklāti pēc fiktīvo laulību upuru un liecinieku stāstiem. Uzklausīts arī ap 20 fiktīvo laulību shēmā iesaistīto Latvijas pilsoņu stāstu.
...
Komentāri (0)  |  2011-06-11 19:11  |  Skatīts: 1210x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Vikija Mairona, Brets Viters “Djū. Mazpilsētas bibliotēkas kaķis, kas aizkustināja pasauli”


                 Vikijas Maironas un Breta Vitera grāmata 
                       "
...
Komentāri (0)  |  2011-05-30 00:36  |  Skatīts: 1748x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Poulu Koelju - Burvja piezīmes


                     „1986. gadā  devās svētceļojuma uz sv. Jēkaba kapu. Šis viduslaiku svētceļnieku ceļš sākas Pirenejos, Šķērso Ziemeļspāniju un noslēdzas pie Santjago del Kompostjelas katedrāles. Radošs stāsts par svētcelojuma laika pieredzēto un vienlaikus fascinējoša parabola par sava ceļa meklējumu nepieciešamību, kas noved pie atziņas, ka neparastais rodams katra cilvēka ikdienas dzīvē."
...
Komentāri (1)  |  2011-05-29 19:15  |  Skatīts: 3880x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Tatjana Fasta. Juris Podnieks. Vai viegli būt elkam?


    Žurnāliste un grāmatas autore Tatjana Fasta atklājusi, ka tieši režisora interesantā personība un noslēpumainā dzīve bijis galvenais grāmatas radīšanas iemesls. «Bieži dzirdu jautājumu - kāpēc es, krievu žurnāliste, uzrakstīju grāmatu par Juri Podnieku? Bet mēs bijām pazīstami septiņus gadus. Es bieži viņu intervēju, arī tad, kad viņš mācījās Maskavas Kinematogrāfiskajā institūtā. Pazinu viņa draugus, kolēģus, ģimeni. Katram ir savs Podnieks, un man arī. Juris bija izcils cilvēks, sarežģīts - kā jau visi talantīgie cilvēki. Viņam bija plaša domāšana, kā filozofam. Viņš filmēja ne tikai sižetus, bet arī sajūtas un emocijas tāpēc, ka tās ilgi dzīvo. Viņa dzīvē bija daudz noslēpumu: radošie, personīgās dzīves, nāves noslēpumi... Un man kā žurnālistei bija ļoti interesanti šos noslēpumus izmeklēt.»
...
Komentāri (0)  |  2011-04-29 00:08  |  Skatīts: 1173x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


"Austra Pumpure – mana un tava"


       Ir piepildījies kāds sapnis - klajā nākusi grāmata „AUSTRA PUMPURE, MANA UN TAVA". Tā tapusi vairāku gadu garumā un to kopīgi radījuši daudzi autori. Tā ir grāmata par neparastu Kurzemes dziesminieci ar smalku, bet reizē arī ļoti spēcīgu balsi, kas spēja daudzus latviešus septiņdesmito gadu vidū pamodināt no snauda, par ilglaicīgu Liepājas teātra muzikālo dvēseli, par vienreizēju skolotāju, kas izaudzinājusi veselu pulku Austrasbērnu, par sirsnīgu un brīnišķīgu sievieti. Beidzot ikvienam lasītājam ir iespēja Liepājas leģendu Austru Pumpuri iepazīt mazliet tuvāk un varbūt saklausīt to, ko dzejnieks Māris Čaklais rakstījis Austrai veltītajā dzejolī „Blūzs": „Tai ir jābūt lielai mākai jūru dabūt gliemežvākā, bet ir māksla divtik jauka - izdabūt no vāka laukā..."
...
Komentāri (0)  |  2011-04-11 03:19  |  Skatīts: 1861x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Vladimirs Megre - Skanošais ciedrs


Savu vietu manā dzīvē ir ieņēmušas šīs grāmatas -
  • Vladimirs Megre - Skanošais ciedrs 1. daļa - Rīga, Vieda, 1998. - 205 lpp.
  • Vladimirs Megre - Skanošais ciedrs 2. daļa Anastasija - Rīga, Vieda, 1999. - 203 lpp.
  • Vladimirs Megre - Skanošais ciedrs 3. daļa Mīlestības telpa - Rīga, Vieda, 1999. - 204 lpp.
...
Komentāri (0)  |  2011-04-10 01:11  |  Skatīts: 2373x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Norbekovs Mirzakarīms - Muļķa pieredze jeb kā atgūt redzi un tikt vaļā no acenēm


               "Jūs turat rokās neparastu grāmatu" - tā lasām anotācijā . "Tas nav tikai palīglīdzeklis paātrinātai redzes atgūšanai, ne arī filozofisks traktāts hroniskam slimniekam neveiksminiekam, bet drīzāk gan ir ceļvedis darbībai. Grāmatā izklāstīta sistēma, kuru Starptautiskā neatkarīgo ekspertu asociācija atzinusi par visefektīvāko starp 1998.gadā zināmajām alternatīvajām atveseļošanās sistēmām. Šīs grāmatas žanru ir grūti noteikt. Varbūt tāpēc, ka nekāda žanra gluži vienkārši nav. Tās autors Mirzakarīms Norbekovs ir spilgta un spēcīga personība. Viņš ir gaismas, labestības, mīlestības cīnītājs, kas iet grūto kalpošanas ceļu, vedot sev līdzi visus tos, kuru dvēsele ir dzīva, kuri jūt nepārvaramu vēlmi iepazīt sevi. Pilnīgi droši var teikt, ka šī grāmata nevienu neatstās vienaldzīgu. Nevienu pašu! Dažā tā izraisīs nepatiku un agresivitāti, bet cits tajā atradīs sev kaut ko tuvu un dārgu. Tātad - jūsu rokās ir grāmata tests, lai noteiktu cilvēka spēju lasīt starp rindām, redzēt ar sirds acīm un atklāt lietu patieso būtību. No krievu valodas tulkojusi N.Kalna. L.Kovalass-Kovaļevskas vāka mākslinieciskais noformējums."
...
Komentāri (0)  |  2011-04-08 04:03  |  Skatīts: 2380x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Kristīne Muciniece, Enģeļu acis,1.gr


  «Stāsts «Kristālu glabātāji» ir par jauniešiem - puisi un meiteni, kas caur aizraujošiem piedzīvojumiem iemācās sevī atklāt spēku. Spēku, ar kuru mēs varam piepildīt savus sapņus, ja klausām sirdij, nevis prātam, piepildot dzīvi ar prieku, gaismu un bezierunu mīlestību,» tā par savu pirmo stāstu «Kristālu glabātāji» saka jelgavniece
...
Komentāri (0)  |  2011-03-30 21:26  |  Skatīts: 1715x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.


Jānis Arvīds Plaudis "Ar mīlestību, jūsu Zilākalna Marta!"


   Grāmatas anotācijā lasām -
"Bērni labprāt klausās mūziku, dzied, dejo, iet rotaļās un paši muzicē. No agras bērnības, ieklausoties skaņās, muzicējot un ritmizējot, bērns izkopj radošumu, attīstās viņa domāšana un iztēle, kā arī sadarbības prasmes. Zilākalna Marta! Kurš gan nav dzirdējis par leģendāro latviešu dziednieci, kura ierakstīta septiņu pasaules slavenāko dziednieku sarakstā? Piemineklis viņai ir tautas atmiņa. Savā mūžā Marta ir palīdzējusi vairāk kā 70 tūkstošiem cilvēku. Lielum lielais vairums prom no dziednieces devušies ar pateicību savai Martiņai, kura izārstējusi viņu kaites. Nu jau astoņpadsmit gadus Zilākalna Marta ir aizsaulē, bet Latvijā ir neskaitāmi daudz cilvēku, kuri viņu nav aizmirsuši. Par dziednieci sarakstītas tvairākas grāmatas. Divas no tām, apkopojot dažādus materiālus, sarakstījis Jānis Arvīds Plaudis. Jaunākā grāmata, nu jau trešā, ir unikāla ar to, ka tās veidotājiem bijusi iespēja uzklausīt pašu Martu un iepazīties ar viņas redzējumu no tās saules. Grāmatā ievietotas intervijas ar cilvēkiem, kas tikušies ar Zilākalna Martu, dziedniekiem, kuri salīdzina savas un Martas metodes, un sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, arī ar akadēmiķi Andri Buiķi. Grāmatā apkopoti dažādu cilvēku skatījumi uz dziednieces dzīvi un viedokļi par viņu spēju pamatojumu un vērtējumu."
...
Komentāri (1)  |  2011-03-26 17:43  |  Skatīts: 2309x         Ieteikt draugiem

Lasīt tālāk.